zespół na wesele

Fotograf i oprawa muzyczna – czyli najtrudniejsze wybory przed ślubem

Organizacja wesela wiąże się z dokonaniem wielu wyborów. Trudno wskazać, które z nich są najtrudniejsze. Dla każdej pary może to być co innego. Duże dylematy, jednak mają wszyscy narzeczeni, gdy przychodzi do wyboru oprawy muzycznej całej uroczystości i, co dla niektórych może się okazać zaskoczeniem, do wyboru odpowiedniego fotografa.

Oprawa muzyczna – DJ na wesele czy zespół na wesele?

zespół na weseleMuzyka jest jednym z ważniejszych elementów każdego wesela. Jej wybór może ostatecznie przesądzić o tym czy przyjęcie będzie udane, czy nie. Dlatego tak wielu narzeczonych ma problem z dokonaniem wyboru pomiędzy zespołem i DJ-em. Prawdą jest natomiast, że obydwa rozwiązania mają swoje zalety i wady i trudno jednoznacznie wskazać co jest lepsze. Wszystko zależy od indywidualnych gustów i potrzeb każdej pary. Na początek przyjrzyjmy się ofercie zespołów. Jest to niewątpliwie tradycyjne rozwiązanie, które może spełnić oczekiwania młodszych jak i starszych gości weselnych. Dodatkowym atutem jest także klimat jaki daje muzyka śpiewana na żywo, a także fakt, że zespół jako wykonawca ma możliwość dostosowania się do gości. Mowa tu o wszelkiego rodzaju przyśpiewkach i toastach, które zespół może podjąć wraz z gośćmi. Jednak największą zaletą tego rozwiązania, jest chyba fakt, że członkowie grupy muzycznej mogą przez cały czas towarzyszyć młodym i gościom, czy to w sali, czy pod domem państwa młodych, a nawet w trakcie posiłku w ogrodzie. Jakie są zatem konsekwencje takiego wyboru? Po pierwsze zespoły weselne są strasznie drogie, dodatkowo nigdy nie mamy pewności co do jakości oferowanych usług ani możliwości wysłuchania dowolnej piosenki i tego trzeba mieć świadomość. Nie ma takiej możliwości by zespól zagrał wszystko co zażyczą sobie goście. W dużym uproszczeniu zalety wynajmu zespołu na wesele to:

  • muzyka na żywo
  • przyśpiewki
  • wodzirej
  • mobilność

dj na weseleTeraz kolej na DJ-a. Jakie są zalety takiego wyboru? Może na początek te najbardziej praktyczne. Główną zaletą wyboru DJ-a na wesele jest jego cena, która w porównaniu z tradycyjnym zespołem może być nawet trzykrotnie niższa. Dodatkowo wybór takie rozwiązania jest bezpieczny. Mamy pewność, że DJ zagra nam utwory w takiej jakości jaką dobrze znamy, czyli nie będzie fałszował i ma on możliwość zagrania dosłownie wszystkiego. Dodatkowo nawet, gdy będzie miał przerwę muzyka może dalej lecieć, a goście mogą się bawić. Jak się przedstawiają wady? To nigdy nie będzie to, co muzyka na żywo, dodatkowo tego rodzaju wykonawcom często brakuje umiejętności zachęcenia gości do zabawy, no i na akompaniament przy przyśpiewkach też nie ma co liczyć. Podsumowując, największe zalety wybory DJ-a na wesele to:

  • cena
  • zagra wszystko
  • dobra jakość wykonywanych utworów
  • brak przerw w zabawie

Dokonanie ostatecznego wyboru i tak zawsze należy do narzeczonych, a przy podejmowaniu decyzji mogą oni jedynie wesprzeć się informacjami odnośnie zalet i wad jednego i drugiego rozwiązania i zdecydować się na to, które najbardziej odpowiada ich oczekiwaniom i osobowościom.

Niezapomniana pamiątka – fotografia ślubna, zdjęcia ślubne

zdjęcia ślubneWesele to niezapomniana chwila w życiu każdego człowieka, chwila do której będzie chciał wracać myślami i nie tylko. Oglądanie zdjęć ślubnych pozwala przypomnieć sobie wszystkie szczegóły związane z tym pięknym i wyjątkowym dniem. Jeśli jednak chcemy, żeby zdjęcia oddawały rzeczywisty urok tamtej uroczystości warto dobrze przemyśleć wybór fotografa na ślub. Co powinno go cechować? Najważniejsza jest tu chyba pasja. Fotograf, który robi to co kocha na pewno przyłoży się do swojej pracy. Profesjonalista w tej dziedzinie nie tylko potrafi wykonać zdjęcia dobrej jakości, ale co ważniejsze uchwycić na fotografiach emocje. Otaczającą młodych miłość, momenty ich radości, wzruszenia oraz piękno chwili. Zdjęcia będące piękną pamiątką i będące zarazem dowodem profesjonalizmu fotografa to obrazy wydające się niemal być żywe. Wystarczy na nie tylko spojrzeć, by dostrzec zawarte w nich uczucia. Łatwo się domyślić patrząc na to wszystko, że znalezienie naprawdę dobrego fotografa nie jest rzeczą prostą. Dlatego zanim podejmiemy już ostateczna decyzję warto zapoznać się z ofertą różnych fotografów, ich katalogiem i przykładowymi zdjęciami wykonanymi na weselach, a najlepiej umówić się na sesje próbną. Pozwoli nam to zobaczyć czego możemy spodziewać się po zdjęciach wykonanych przez tego specjalistę i czy jest to, to co nas zadowala oraz czego oczekujemy.


Więcej ślubnych porad:


Podsumowując:

Trudnych decyzji do podjęcia przy organizacji wesela jest naprawdę dużo, dlatego każdą z nich warto dwa razy przemyśleć, rozważyć wszystkie możliwości i porównać wady i zalety każdego rozwiązania. Takie metodyczne podejście do urządzania ślubu uchroni nas przez rozczarowaniami i złymi wyborami, które mogą się bardzo mocno odbić na tym wyjątkowym dniu i na długie lata zapaść w pamięci jako niestety przykre wspomnienie.