wizytówki

Jak reklamować swój biznes?

Reklama od zawsze miała duży wpływ na ludzi. W dzisiejszych czasach jej moc perswazyjna jeszcze wzrosła. Wszystko dlatego, że dzisiejsza reklama ma więcej możliwości niż dawniej. Za jej pomocą można rozreklamować produkt, stworzyć wizerunek firmy, a także go podtrzymać. Możliwości są ogromne, tak samo jak wiele jest wariantów reklamy.

Reklamowa klasyka – ulotki, wizytówki

ulotkiNajstarszą i najlepiej znaną wszystkim metodą marketingową są ulotki i wizytówki. To rozwiązanie w świecie współczesnej reklamy nadal ma swoje zastosowanie. Ulotki to stosunkowo tania forma reklamy, która dociera do bardzo szerokiego grona. Ich jedynym minusem jest ich trwałość. Reklama w tej formie, ma określoną żywotność, bo prędzej czy później trafia do kosza. Jednak jeśli ulotka posiada ciekawa szatę graficzną, wydrukowana została na dobrym gatunkowo papierze to ma duże szanse choć na chwilę przykuć uwagę potencjalnego klienta, a to może wystarczyć by naprowadzić go na nasz produkt czy usługę. Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku wizytówek. Wizytówka to mała i poręczna forma prezentacji firmy. Ma ona wzbudzać nie tyle zainteresowanie samym produktem, co przypominać o firmie, dzięki czemu klienci będą do niej wracali. Wizytówka, by spełniała swoją rolę musi być dobrze wykonana. Jest prezentacją firmy więc musi być schludna, elegancka, dość minimalistyczna i koniecznie wykonana na wysokiej jakości papierze czy kartonie. Takie formy jak przedstawione powyżej są najbardziej tradycyjnymi środkami reklamowania się w dzisiejszych czasach.

Niech wszyscy zobaczą – oklejanie samochodu

oklejanie samochoduCoraz częściej wybieraną formą reklamy staje się oklejanie samochodów. Metoda ta ma kilka zalet. Po pierwsze pozwala ona w łatwy sposób w ciągu jednego dnia dotrzeć do bardzo dużego grona potencjalnych odbiorców. Samochód z ciekawą grafiką poruszający się po mieście przykuwa uwagę, a co za tym idzie zawarte na nim treści choć u części przechodniów zapadają w pamięć. Po drugie taka forma promocji jest dość tania w stosunku do liczby odbiorców do jakiej trafia. Po trzecie jest ona względnie trwała, ponieważ okleina samochodowa wytrzymuje około 5 lat bez potrzeby jej wymiany. Taka metoda reklamy nadaje się dla dużych firm, istniejących już od kilku lat na rynku, jaki i dla mniejszych dopiero wchodzących na niego. Skuteczność takiej promocji w dużej mierze zależy od tego, jaka grafika zostanie zamieszczona na pojeździe, czy będzie ona budzić zainteresowanie i przykuwać uwagę. Dlatego jej zaprojektowanie warto zlecić profesjonalistom, którzy pomogą osiągnąć nam jak najlepsze efekty.

Ogólnokrajowa reklama – strona internetowa

agencja social mediaObecnie internet jest jednym z lepszych miejsc do reklamowania swojej firmy, produktów i usług. Jego zaletą jest to, że dociera do bardzo szerokiego grona odbiorców w bardzo krótkim czasie. Podstawą zaistnienia w internecie jest posiadania własnej strony internetowej. Odpowiednio wykonana będzie stanowić nie tylko wizytówkę firmę, ale i zachęcać do zakupów. Ważne jest by firmowa strona wyglądała profesjonalnie. Przekładają się na to takie elementy jak

  • szata graficzna
  • czytelny układ
  • intuicyjny system nawigacji
  • ciekawa animacja wstępna
  • elementy aktywne

Wszystkie te składniki zadecydują o ostatecznym wyglądzie strony i o tym jak efektywnie będzie ona oddziaływać na klienta. Pamiętajmy, że nieprofesjonalnie wykonana strona lub przestarzała będzie odstraszać i szkodzić wizerunkowi firmy.

Samoistnie rozprzestrzeniająca się reklama – social media

social mediaStrona internetowa to nie jedyny sposób na reklamę w internecie, dostępne są również inne rozwiązania. Jednym z popularniejszych jest reklama firmy z wykorzystaniem social mediów. Na wstępie warto zaznaczyć, że ten rodzaj promocji ma na celu rozsławienie marki i wytworzenie jej pozytywnego wizerunku, nie zaś rzeczywisty wzrost sprzedaży danego produktu. Do tego typu działań wykorzystuje się portale społecznościowe jak Facebook czy Twitter. Na których zamieszcza się konkretnego typu reklamę dostosowaną do danego portalu. Fenomen tego typu promocji polega na tym, że informacje rozprzestrzeniane są przez samych użytkownik portali, więc odbierane są jako bardziej wiarygodne i to jest największa zaleta tego typu reklamy.


Więcej informacji na temat marketingu:


Reasumując temat reklamy:

Możliwości reklamowania swojego biznesu we współczesnych czasach mamy bardzo wiele. Trudno jednoznacznie wskazać, które z nich są najlepsze. Dobre efekty daje połączenie różnych form reklamy, dzięki czemu dane treści docierają do potencjalnego klienta możliwie największa ilością kanałów i co za tym idzie wywierają one na nim w ten sposób większy wpływ,