Żarówki do podwieszanych sufitów

Oświetlenie LED jest obecnie nie tylko standardowym rodzajem oświetlenia w domach. Jest również zdecydowanie bardziej zróżnicowane niż standardowe oświetlenie żarnikowe, wykorzystywane do tej pory. Coraz częściej tego rodzaju oświetlenie wykorzystywane jest w podwieszanych sufitach, lub jako oświetlenie wiszące.

Ledowa żarówka typu MR16

tanie żarówki led mr16 12vŻarówki ledowe do oświetlenia sufitowego różnią się od standardowych świetlówek przede wszystkim tym, iż są one płaskie, a ich światło skierowane jest bezpośrednio w dół. Dzięki temu znacznie lepiej nadają się do wszelkiego rodzaju oświetlenia punktowego, sufitowego, czy podobnego. Nie są również bardzo drogie, więc zbudowanie oświetlenia podsufitowego z takich żarówek jest niewielką inwestycją. Tanie żarówki LED mr16 12v są dostępne w każdym sklepie oświetleniowym i markecie budowlanym. Można tam dostać również specjalne oprawy, do których takie żarówki są przystosowane, a które przeznaczone są do montowania w podwieszanych sufitach, lub w wielu innych miejscach, w których oświetlenie punktowe jest najlepszym rozwiązaniem. Tego rodzaju żarówki stosowane są także w oprawach w budynkach użytkowych, oraz biurowcach, tworząc całkiem efektywne oświetlenie. Żarówki typu MR16 zawsze generują zimne, neutralne światło, nadające się najlepiej do użytkowych pomieszczeń, aczkolwiek wielu właścicieli prywatnych domów preferuje taki kolor oświetlenia.

Żarówki te są bardzo wytrzymałe, jak większość świetlówek LED, i nie zużywają się w bardzo dużym stopniu. Mogą więc służyć nie tylko jako oświetlenie domowe, ale również i wyposażenie warsztatowe do podwieszanych lamp w stanowiskach pracy, oczywiście po zastosowaniu odpowiednich przejściówek, umożliwiających ich montaż w normalnych oprawach z małym gwintem.