Atopowa skóra twarzy – jakie kosmetyki?

Skóra atopowa jest wrażliwa i skłonna do podrażnień, dlatego ważne jest, aby wybierać odpowiednie kosmetyki. Dzięki temu nie naruszymy jej wrażliwej powłoki i będzie ona znacznie lepiej, a przede wszystkim zdrowiej wyglądać. Dziś w drogeriach znajdziemy wiele produktów dedykowanych osobom borykającym się z atopowym zapaleniem skóry. Na co powinni oni zwracać uwagę wybierając produkty?

Jakie kosmetyki do atopowego zapalenia skóry twarzy?

atopowe zapalenie skóry kosmetyki do twarzyAby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry wrażliwej musimy stosować się to kilku rad. Przede wszystkim unikajmy produktów zapachowych, ponieważ zapachy często powodują podrażnienia skóry atopowej. Zamiast tego wybierajmy kosmetyki oznaczone jako hipoalergiczne, ponieważ zawierają one mniej składników, które mogą powodować reakcje alergiczne. Atopowa skóra często jest sucha, dlatego ważne jest jej odpowiednie nawilżenie. Wybieramy produkty o takim właśnie działaniu – unikajmy z kolei tych wysuszających. Wybierajmy przede wszystkim łagodne produkty – kremy zawierające alantoinę i pantenol, które łagodzą podrażnienia skóry. Bezwzględnie unikajmy produktów, które mogą powodować zatykanie porów, zawierających oleje mineralne i wazeliny. Pamiętajmy przy tym, że jeśli chodzi o atopowe zapalenie skóry kosmetyki do twarzy należy wypróbowywać na własnej skórze. Nie istnieje jeden idealny kosmetyk, ponieważ skóra każdej osoby jest inna. Ważne jest, aby przetestować kilka produktów i znaleźć te, które najlepiej sprawdzają się u nas.

Warto sięgać również po wybieraj produkty z naturalnymi składnikami, takimi jak olejki eteryczne, ekstrakty roślinne i witaminy, które są łagodne dla skóry i pomagają ją nawilżać. Niezbędne jest również stosowanie kosmetyków zawierających filtr UV. Dotyczy to nie tylko osób borykających się z atopowym zapaleniem skóry, ale tak naprawdę każdego z nas.