Zalety pszczelego wosku

Wosk pszczeli stanowi naturalną wydzielinę tych pracowitych owadów. Jest on w 100% składnikiem naturalnym a ponadto pomaga ludziom w poprawie stanu zdrowia. Wosk stosuje się przy produkcji leków a także kremów, pomadek i innych kosmetyków. Może znaleźć zastosowanie nawet przy polerowaniu butów. Jednak najpopularniejsze zastosowanie wosku pszczelego to wytwarzanie świec.

Dlaczego warto kupować świece z pszczelego wosku?

świece z wosku pszczelegoPrzebywanie w pomieszczeniu w którym się palą ma bardzo korzystny wpływ na zdrowie. Zapalone świece z wosku pszczelego znakomicie działają między innymi na układ oddechowy, dlatego polecane są alergikom i astmatykom. Ciekawą właściwością jest emitowanie przez nie jonów ujemnych za pomocą których powietrze w pomieszczeniu oczyszcza się z wszelkich szkodliwych drobnoustrojów, pleśni, kurzu, wirusów i co ważne likwiduje promieniowanie wytwarzane przez różne urządzeni elektryczne. Niewątpliwie świece z pszczelego wosku działają pozytywnie na samopoczucie, poprawiają nastrój, odprężają i dodają sił witalnych. Ponadto takie świece palą się znacznie dłużej niż te wykonane z innych składników i nie wydzielają sadzy. Spalanie przebiega całkowicie bez obecności dymu. Uwalniają przy tym delikatną przyjemną woń miodu, zupełnie różniący się od sztucznych, chemicznych zapachów dodawanych do tanich parafinowych świec. Świece z naturalnego wosku mogą być nie tylko ozdobą ale też produktem leczniczym.

Wiele osób używa świec, ich przytłumione światło wprowadza bardzo nastrojową aurę. Wybierając świecę warto podjąć decyzje nie tylko ze względu na cenę czy wygląd ale przede wszystkim właściwości. Te z zawartością chemii mogą wręcz szkodzić zdrowiu. Zdecydowanie najwięcej korzyści oferują nam naturalne świece z wosku wyprodukowanego przez pszczoły.