Zbiorniki dwu- i jednopłaszczowe

Olej napędowy jest substancją toksyczną dla środowiska, dlatego musi być przechowywany w szczególnych warunkach. Należy go trzymać w specjalnych zbiornikach o odpowiednio dostosowanej konstrukcji. W ofertach producentów znajdziemy między innymi zbiorniki dwupłaszczowe naziemne, o pojemności do 5 m3. Mogą być one wykorzystywane nie tylko przez firmy, ale też przez osoby prywatne.

Proponowane zbiorniki na olej

zbiorniki na olej napędowyNależy jednak pamiętać, że ze względu na zagrożenie pożarowe, takie zbiorniki na olej napędowy muszą być przechowywane w odległości około 10 metrów od wszelkiego rodzaju budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, a 5 metrów od granicy z sąsiednią działką. obok zbiorników dwupłaszczowych na olej napędowy producenci oferują też zbiorniki jednopłaszczowe, również naziemne, które zostały skonstruowane w ten sposób, aby umożliwić bezpieczne przechowywanie paliwa na przykład w gospodarstwach rolnych. Takie zbiorniki powstają z użyciem najlepszej jakości materiałów, dlatego charakteryzują się oczekiwanym poziomem wytrzymałości oraz trwałości. Dostępne są w pojemnościach od 1500 do nawet 9000 litrów i posiadają układ dystrybucyjny umożliwiający dystrybucję oleju napędowego. Wszystkie zbiorniki są odporne na zmienne warunki środowiskowe, jak i na promieniowanie UV. Są też w 100% szczelne, dlatego nie ma żadnych obaw, że olej napędowy wycieknie do środowiska.

Oprócz klasycznego zbiornika możemy zdecydować się też na zbiornik mobilny, który po prostu posiada kółka, dzięki czemu można go sprawnie przenosić z miejsca na miejsce. Słowem podsumowania, solidne zbiorniki na olej napędowe muszą być wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół, aby wycieki stały się niemożliwe. Tylko w ten sposób będziemy chronić środowisko przed toksycznymi substancjami.