Zależało mi na atrakcyjnej cenie transferowej

Swoją spółkę prowadziłem już od dłuższego czasu. Ostatnio przyszedł dla nas bardzo dobry czas. Musiałem przy tym podjąć kilka odważnych kroków związanych z rozwojem spółki. Nie chciałem bowiem spoczywać na laurach tylko cały czas rozwijać swój biznes. Jako jednak, że były to transakcje na kilkadziesiąt milionów złotych, musiałem mieć pewność, że podejmuje właściwe kroki.

Skorzystałem z profesjonalnego benchamarkingu

benchmarking atrakcyjne ceny transferowePorozmawiałem na ten temat z kilkoma osobami. Wszyscy doradzili mi w takiej sytuacji benchmarking Atrakcyjne ceny transferowe to było dla mnie najważniejsze zagadnienie, na które benchmarking pomógł by mi odpowiedzieć. Taka usługa związana jest z analizą porównawczą moich transakcji i podejmowanych decyzji z decyzjami, które podejmują najlepsze firmy lub spółki stanowiące moją konkurencję. Analizą cen transferowych zajmują się wysoko wykwalifikowane biura księgowe oraz doradcy finansowi, którzy posiadają odpowiednią wiedzą i narzędziami umożliwiającymi skuteczne i precyzyjne porównanie cen transferowych. Jeszcze tego samego dnia udało mi się znaleźć osobę, która posiadała w tej dziedzinie wieloletnie doświadczenie i była dla mnie w stanie przeprowadzić odpowiednia analizę w ciągu zaledwie kilkunastu dni. Od razu podpisałem z nią umowę i już wkrótce przekonałem się, że to była bardzo dobra decyzja.

W umówionym terminie dostałem bowiem bardzo dobrze przeprowadzoną analizę i wiedziałem już, jaka cena transferowa będzie dla mnie najkorzystniejsza. Cieszę się, że tak szybko udało mi się znaleźć osobę, która dokonała solidnej analizy na podstawie wyspecjalizowanej wiedzy. Oczywiście co równie ważne, o ile nie ważniejsze, analiza została dokonana zgodnie ze wszystkimi przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.