Kupić czy wynająć zamiatarkę uliczną?

Kiedy media pokazują nam obraz ulicy zaśmieconej, naszą naturalną reakcją jest irytacja. Idea brudnego miasta nie pozostawia nas obojętnymi, a nawet są tacy, dla których sprzątanie chodników jest oznaką dobrego zarządzania: jeśli brud rozlewa się po ulicach, to z pewnością zarząd miasta nie działa prawidłowo.

Zalety wynajmu zamiatarek ulicznych

wynajem zamiatarek ulicznychZadbana ulica to doskonała wizytówka każdej gminy czy miasta. Jednak dzisiaj usługa zamiatania coraz częściej zmierza do osiągnięcia celów, które wykraczają poza prosty wygląd aranżacji miejskiej. Przy oczyszczaniu dróg publicznych ważne jest zapewnienie obywatelom odpowiednich warunków higienicznych środowiska, w którym żyją. Zamiatanie ulic przynosi szereg korzyści, z których część ma charakter kosmetyczny, część środowiskowa, a część społeczny. Zamiatanie ulic nie tylko sprawia, że ​​ulice stają się czystsze, ale jest ważną częścią zapobiegania zanieczyszczeniu wody deszczowej. Zapobiega przedostawaniu się niepożądanych materiałów do kanałów burzowych i zanieczyszczaniu naszych rzek oraz powodowaniu cofania się i powodzi. Utrzymuje również miejsca pracy w czystości i bezpieczeństwie oraz pomaga zminimalizować uszkodzenia opon. Wiele gmin czy urzędów miasta nie decyduje się na zakup własnej zamiatarki ulicznej. Dużo popularniejsza jest koncepcja wynajmu. Sam wynajem zamiatarek ulicznych jednocześnie gwarantuje utrzymanie czystości w danym obszarze, a przy tym pozwala zarobić lokalnej firmie oferującej usługi wynajmu.

Firmy oferujące wynajem w swojej flocie posiadają różne typy zamiatarek. Zamiatarka próżniowa ma wiele takich samych cech jak sama miotła. Zamiast tylnej miotły i przenośnika wykorzystuje silne podciśnienie do zbierania materiału. To urządzenie jest wyposażone w wąż służący do usuwania zanieczyszczeń lub zbierania cieczy w obszarach poniżej poziomu. Te cechy sprawiają, że świetnie nadaje się do lżejszych śmieci, a z wężem wędrującym z tyłu staje się bardzo wszechstronną maszyną.