Zakup świeżego fileta z dorsza

Smaczne i aromatyczne dania z ryb stanowić mogą uzupełnienie naszej diety w składniki mineralne i witaminy, których może nam zabraknąć. Zazwyczaj zawierają one duże ilości jodu, który dobrze wpływa na naszą tarczycę. ponadto znajdziemy w nich również dużą ilość witaminy z grupy D. Warto jest sięgać bo wiele różnych typów ryb.

Smaczny filet z dorsza

filet z dorsza czarnegoNa ogół sięgamy bo najbardziej popularne gatunki ryb. Warto jest niekiedy spróbować nieco innych typów. pod uwagę powinniśmy brać między innymi walory smakowe, jak również witaminy, które mogą posiadać inne gatunki ryb. W celu zakupu świeżych ryb najlepiej jest udać się do sklepów rybnych, albo do hurtowni oferujących sprzedaż detaliczną. Przykładem dość znanej ryby jest dorsz. Jednak sięgamy zwykle po gatunki najbardziej popularne. Nie zawsze wiemy, że możemy znaleźć wiele innych, które są równie smaczne. Przykładem takiego produktu może być filet z dorsza czarnego. Ma on zupełnie inny, nieco bardziej intensywny smak. Co prawda taka cecha tej ryby niekoniecznie będzie odpowiadała każdemu. Jednakże w niektórych wypadkach warto jest ją spróbować i dopiero potem ocenić, czy smak nam odpowiada, czy też nie. Ponadto powinniśmy zwrócić uwagę na wiele innego rodzaju kwestii. Przede wszystkim jest to fakt, że filety możemy kupić ze skórą. Dzięki temu podczas obróbki termicznej nie wysychają one tak szybko. 

Samo przyrządzanie filetów z dorsza nie jest trudne. Warto jest doprawić to solą i pieprzem. Przed podaniem możemy skropić całość sokiem z cytryny. Dzięki temu zabiegowi ryba będzie nie tylko smaczniejsza, ale również dużo lżejsza. Będzie miało to wpływ na przekonanie się być może to smaku tego produktu. Poza wyżej wymienionymi przyprawami możemy dodać także wiele innych, które sprawią, że ryba będzie smakowała dobrze.