Czy można odnowić tarcze zagarka?

Zegar towarzyszy człowiekowi do stuleci porządkując nasze życie i wyznaczając jego rytm, tak jak niegdyś czyniły to pory roku i ruch słońca po niebie. Dostałem w prezencie na urodziny od taty zabytkowy zegarek. Jest to cenna pamiątka rodzinna. Zegarek ten mój tata dostał od swojego ojca, tym bardziej  był on cenny dla mnie. Należał do osób, które bardzo kochałem.

Renowacja tarczy zegarka po dziadku

dokładne malowanie tarczy zegarkaZegarek po dziadku był dla mnie bardzo cenny. Bardzo tęsknię za dziadkiem a zegarek mi go przypomina. Niestety tarcza zegarka trochę się zniszczyła. Pojechałem do zegarmistrza i poprosiłem o dokładne malowanie tarczy zegarka. Malowanie tarcz jest czynnością, której można poddać stary zegarek z bardzo zniszczoną tarczą, ale najlepiej zlecić fachowcowi. Renowacja tarczy w zegarku dziadka była wielkim wyzwaniem dla zegarmistrza. Przy renowacji tarczy zegarka trudne było odtworzenie oryginalnych napisów. Jednak na szczęście udało się odnowić całą tarczę. W sklepach można kupić specjalne szablony do samodzielnego malowania tarcz w zegarkach. Wystarczy podobno przyłożyć szablon i odbić cyfry oraz motywy dekoracyjne. Moim zdaniem lepiej jednak oddać zegarek do malowania fachowcowi, który zrobi to profesjonalnie. Większość zegarmistrzów zrobi nam to bez problemu i szybko. Naprawdę polecam wszystkim zrobić renowację zegarka w profesjonalnym zakładzie zegarmistrzowskim przez fachowca.

Tarcza zegarka powinna być trwała i czytelna. Współczesne zegarki posiadają tarcze metalowe z wypukłymi, tłoczonymi lub malowanymi i lakierowanymi znakami. Zegarmistrzowi udało się odrestaurować i pomalować tarczę w zabytkowym zegarku po dziadku. Jestem z tego powodu bardzo zadowolony, szczęśliwy. Mogę teraz bez problemu odczytywać godzinę na moim zegarku.