Praca w szkole i pomoce dydaktyczne

Ekologia jest jedną z nauk która najprościej rzecz ujmując zajmuje się przyrodą czyli wszystkim, co nas otacza. Ekologia w dosłownym tłumaczeniu z języka greckiego oznacza naukę o naszym dom. Pracuję w szkole podstawowej i uczę najmłodsze dzieci. Mamy teraz tydzień nauki o świecie. Muszę przygotować zajęcia dla uczniów. Chciałabym żeby były ciekawe i interesujące.

Zajęcia ekologiczne dla dzieci

materiały dydaktyczne o ekologiiNa przygotowanie do zajęć miałam tydzień. Bardzo pomocne były materiały dydaktyczne o ekologii, które dostałam od koleżanki, która jest ekologiem. Okazały się one bardzo ciekawe i interesujące. Były to mi.in. ciekawe artykuły napisane bardzo prostym językiem zrozumiałym dla najmłodszych. Ważne były też ciekawe ilustracje i plakaty o ekologii. Dla mnie najbardziej pomocna była super multimedialna prezentacja. Dzięki niej mogłam wytłumaczyć i pokazać dzieciom, że ekologia to nauka badająca całą naturę wokół nas.  A środowisko to przecież nasz dom – miejsce, w którym żyjemy. To właśnie w nim dorastamy, uczymy się nowych rzeczy. Lekcje były naprawdę bardzo interesujące i bardzo podobały się dzieciakom. Udało mi się również pożyczyć na zajęcia ekologiczną grę, w którą dzieciaki chętnie grały a przy okazji poznawały świat. Dzięki pomocom dydaktycznym uczeń ma możliwość uzupełnienia wiedzy, z której przyswojeniem ma problem w szkole. Takie gadżety są źródłem dodatkowych bodźców, dlatego stanowią rozwiązanie atrakcyjne dla uczniów.

Odpowiednio dobrane pomoce dydaktyczne stanowią źródło bodźców zmysłowych, podnosząc efektywność stosowanych metod nauczania i samego procesu dydaktycznego. Moim zdaniem są niezbędne oraz niezastąpione na lekcjach. Dzięki nim dzieci łatwiej się uczą, przyswajają nowy materiał. Polecam je wszystkim nauczycielom.