Polecane zabezpieczenia ppoż

Wbrew pozorom budynki są najbardziej narażone na działanie pożarów, które wybuchają w najmniej oczekiwanym momencie. Co prawda, nie da się ich uniknąć w stu procentach, niemniej jednak można znacząco obniżyć ryzyko ich wybuchu.

Jakich zabezpieczeń potrzebują stalowe konstrukcje?

najlepsze zabezpieczenia ppoż konstrukcji stalowychTakie obiekty jak galeria handlowe, szkoły, zakłady pracy, urzędy czy sklepy wielkopowierzchniowe, muszą mieć zastosowane odpowiednie zabezpieczenia przed pożarem. Jest to konieczne ze względu na obowiązujące przepisy budowlane oraz bezpieczeństwo. Przyczyn pożarów jest bardzo dużo, a niektóre z nich są niezależne od nas, zatem zastosowanie właściwego zabezpieczenia budynku, wydaje się być koniecznością. Powszechnie uważa się, że najlepsze zabezpieczenia ppoż konstrukcji stalowych skutecznie chronią, ponieważ są najnowocześniejsze. Przede wszystkim, dzielą się na czynne i bierne, które łącznie tworzą najlepszą formę zabezpieczenia. Bierne zabezpieczenia są montowane już na etapie budowy wykańczania budynku czyli ponieważ są to najczęściej specjalne farby ogniochronne, działające jak tarcza izolacyjna. W momencie wybuchu pożaru, farba Pęcznieje na stalowych elementach i tworzy poduszkę ochronną, która daje bezcenne minuty na przeprowadzenie akcji ewakuacyjnej. Dzięki temu, stalowa konstrukcja jest w stanie wytrzymać obciążenie nieco dłużej, co może być ratunkiem dla osób przebywających wewnątrz. Ponadto innym rozwiązaniem są płyty ze specjalnego materiału, który mi obudowywane są elementy konstrukcji.

O tym, jakie zabezpieczenia powinny być zastosowane w budynkach o stalowej konstrukcji, decyduje ich konstruktor lub też osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo. Na pewno w takich obiektach jest stosowanych znacznie więcej środków ochronnych niż na przykład w obiektach murowanych.