Ile zapłacimy za wypranie tapicerowanej kanapy?

Meble wypoczynkowe, czyli wszelkiego rodzaju kanapy, sofy czy fotele, znajdziemy w każdym domu i w każdym mieszkaniu. Nie da się bez nich obejść, bo służą one zarówno do odpoczynku jak i chociażby do przyjmowania i usadowienia gości. Takie meble najczęściej pokryte są tapicerką, czyli materiałem. Można je prać, ale należy to robić odpowiednim do tego sprzętem.

Koszt wyprania mebla zależy od jego wielkości

pranie tapicerek meblowych cena trójmiastoTrudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o zakres cen w firmach oferujących usługi prania mebli tapicerowanych. Na pewno każda firma ma jakoś określone ceny, ale i tak większość zleceń wyceniana jest dopiero po dokładnym obejrzeniu mebla, który trzeba wyprać. Chodzi o to, że pranie tapicerek meblowych cena Trójmiasto zależy też od stopnia zabrudzenia czyszczonej tapicerki. Można jednak przyjąć, że za jeden metr bieżący wypranej tapicerki meblowej trzeba zapłacić obecnie około stu złotych. Czyli za kanapę o szerokości dwóch metrów zapłacimy około dwustu złotych chyba, że dogadamy się co do ceny inaczej. W przypadku usług polegających na praniu tapicerki meblowej na pewno warto próbować cenę negocjować. Negocjacje będą tym skuteczniejsze im więcej mamy tapicerki do wyprania. Jeśli w domu mamy kilka kompletów wypoczynkowych to zaoszczędzimy nawet kilkaset złotych, jeśli ich wypranie zlecimy jednej firmie. Im większe pranie zlecimy jednej firmie tym więcej zaoszczędzimy.

Dokładne i profesjonalne wypranie kanapy o szerokości dwóch metrów może nas kosztować około dwustu złotych. Jeśli będzie ona bardzo mocno zabrudzona, a plamy będą trudne do usunięcia to cena może wzrosnąć. Wynika to z tego, że w przypadku większych zabrudzeń czasem może być konieczne nawet dwukrotne pranie. Większość firm piorących tapicerkę ustala z klientami ceny indywidualnie.