Jak stosować włókninę?

Poszukując idealnego rozwiązania do ściółkowania gleby, ochrony przed szkodnikami i poprawy warunków życia roślin, warto sięgnąć po agrowłókninę. Jest ona często wykorzystywana zarówno w ogrodach, jak i na uprawach rolnych. Odpowiednie dobranie parametrów włókniny przekłada się na jej skuteczność działania. Warto w tym celu dokładniej zapoznać się z parametrami agrowłókniny i przekonać się, która ma wysoką jakość.

Jaka włóknina jest najlepsza do ogórków?

włóknina na ogórkiDo ściółkowania zazwyczaj używa się agrowłókniny o większej grubości, wynoszącej 50 gram na metr kwadratowy. Ma ona chronić rośliny przed chwastami oraz pomagać utrzymywać odpowiednią temperaturę. Ważną jej cechą jest przepuszczalność wody, w związku z czym doskonale nadaje się do uprawy truskawek, ogórków, melonów czy pomidorów. Sprawdza się też przy sadzeniu kwiatów. Dobrym wyborem będzie wysokiej jakości włóknina na ogórki. Powinna zostać rozłożona między grządkami, a przed rozwinięciem należy dokładnie oczyścić powierzchnię oraz użyźnić glebę. Gramatura białej agrowłókniny stosowanej wiosną waha się między 17 i 30 gram na metr kwadratowy. Odpowiada ona za osłonę wysianych warzyw, a jej zadaniem jest przyspieszenie czasu, w jakim rośliny mają wyrosnąć. Zabezpiecza je zarówno przed przymrozkami, słońcem, wiatrem, jak i obfitym deszczem.

Natomiast biała agrowłóknina stosowana do ochrony roślin zimą powinna mieć większą grubość. Dzięki temu możliwe jest zabezpieczenie krzewów, iglaków, a także warzyw. Przy ich owijaniu ważne jest to, aby zrobić w sposób szczelny. Powinna być nakładana w czasie pierwszych przymrozków i zdjęta wiosną, dzięki czemu przez cały okres zimowy wysiane ogórki czy inne warzywa będą odpowiednio chronione przed negatywnymi czynnikami atmosferycznymi.