Płyty tylne ze sklejki

Wiele zakładów meblarskich zajmuje się odnową mebli, zarówno bardzo klasycznych, jak i nieco nowszych. Renowacje wykonywane są z najróżniejszych przyczyn, czasem będąc tańszą opcją niż zakup całkowicie nowego umeblowania, a czasem sposobem na umeblowanie pomieszczeń w oryginalny, nietypowy sposób.

Płyty do naprawy i budowy umeblowania

płyty meblowe z gdańskaJednym  z najczęściej potrzebnych elementów umeblowania jest tylna płyta, która ulega uszkodzeniom zaskakująco często. Od wielu lat takie płyty wykonywane są ze sklejki drewnianej, która być może nie należy do najmocniejszych materiałów, aczkolwiek jest tania, i sprawdza się bardzo dobrze jako niewidoczna część mebli, mająca być wyłącznie użytkowym elementem. Jednak jak wiadomo, płyta płycie nierówna, a mnóstwo zakładów narzekało na jakość płyt kupionych w sieciach budowlanych, i wskazywało ich niską trwałość. Profesjonalne zakłady meblowe oraz prywatne osoby które zajmują się budową czy odnową mebli preferują płyty meblowe z Gdańska, od nowego producenta elementów meblowych, który od niedawna zaczął rozpowszechniać swoje produkty w hurtowniach i salonach meblowych. Płyty od Gdańskiego producenta są tak samo tanie jak większość innych płyt tylnych do mebli, aczkolwiek w przeciwieństwie do nich nie są to giętkie, nietrwałe i łatwe do uszkodzenia płyty, a solidne elementy do mebli, dobrze znoszące montaż, uderzenia czy transport.

Nie mają one więc większości mankamentów, na które narzekają osoby zajmujące się meblarstwem, toteż bardzo szybko zyskały ogromnie pozytywną renomę i równie szybko stały się jednym z najczęściej wybieranych materiałów do budowy mebli. Z racji przystępnej ceny i bardzo dużej wytrzymałości, mogą być zamawiane hurtowo i transportowane łatwo do dowolnego zakładu na terenie całego kraju.