Co kupić w prezencie na Chrzest Święty?

Często zastanawiamy się nad prezentem dla małych dzieci na jakąś szczególną okazję. Najczęściej takimi okazjami są urodziny bądź Chrzest Święty. W zależności od preferencji rodziców dziecka, jego wieku bądź umiejętności należy dopasować swój prezent. My zawsze przed zakupem pytamy rodziców, co chcieliby dostać, aby prezent nie powtarzał się z innymi.

Oryginalne pomysły na prezenty dla dziecka

tablica edukacyjna dla dzieci na prezentZdarza nam się kupować prezenty pod wpływem impulsu, po zobaczeniu reklam uśmiechniętych dzieci, bawiących się plastikowymi, grającymi zabawkami. Ja nigdy nie kupuję takich zabawek, ponieważ uważam, że dzieci nie potrzebują dodatkowej stymulacji dźwiękowej i światełek. Na chrzest, na którym miałam zostać matką chrzestną, postanowiłam sprezentować coś wyjątkowego. Tablica edukacyjna dla dzieci na prezent to świetne rozwiązanie dla maluchów, które dopiero zaczynają eksplorować nasz świat. Na takiej tablicy edukacyjnej znajdują się różne elementy, na przykład zamki błyskawiczne, guziczki do zapinania, sznurowadła, pokrętła i przełączniki do światła. Taka tablica świetnie rozwija motorykę małą dziecka – jest więc połączeniem nauki poprzez zabawę. Takie tablice edukacyjne można znaleźć w wielu sklepach z zabawkami, kupić używane na forach internetowych lub nawet stworzyć samodzielnie! Jest to jednak wiele pracy i nie zawsze efekt końcowy może być w pełni zadowalający. Tablice edukacyjne nie są tanie, ale dobrze wykonane posłużą przez wiele lat i dla wielu dzieci.

Tablice edukacyjne mają również wadę, ponieważ mogą się szybko znudzić. Po wykonaniu paru interakcji z nią, dziecko może nie być już zainteresowane zabawą, bo odkryło już wszystkie jej możliwości. Dużo osób kupuje więc używane tablice i bardzo o nie dba, by w przyszłości ewentualnie również je komuś odsprzedać.