Potrzebowałam pomocy przy upadłości konsumenckiej

Chociaż nigdy nie prosperowałam dobrze finansowo, do tej pory jakoś sobie radziłam. Czasami musiałam brać drobne pożyczki, czy urządzenia na raty, ponieważ nie było mnie stać na wydanie jednorazowo tak dużej gotówki, ale nigdy nie miałam problemów z ich spłacaniem. Do czasu, aż niefortunnie zachorowałam. Straciłam przez to pracę, a odsetki rat i kredytów rosły w zastraszającym tempie.

Wybrałam prawnika od upadłości konsumenckiej

upadłość konsumencka - toruńNiestety, moja choroba okazała się przewlekła. Zaczęła bardzo szybko postępować i nie mogłam liczyć na rychły powrót do pracy. Długi rosły, a ja zastanawiałam się, co mogłabym z tym zrobić. W końcu ktoś podpowiedział mi, na czym polega upadłość konsumencka – Toruń to miejscowość na terenie której znalazłam prawnika, który specjalizował się w takich sprawach. Udałam się do niego na konsultację. Od razu zabrałam wszystkie dokumenty, które mogły mu się przydać do przeanalizowania mojej sytuacji. Dowiedziałam się od niego, że spełniam wszystkie przesłanki, które były wymagane do tego, aby móc się ubiegać o ogłoszenie upadłości konsumenckiej, to znaczy posiadałam przynajmniej dwóch niezaspokojonych wierzycieli, a moje zadłużenie nie wynikało z moich celowych zaniedbań (nie zachorowałam celowo, tylko po to, aby móc przestać spłacać długi). Prawnik podpowiedział mi na czym polega postępowanie upadłościowe.

Pomógł mi także wypełnić odpowiedni wniosek do sądu i podpowiedział, żeby dostarczyć go do sądu osobiście lub wysłać listem poleconym. Wytłumaczył mi także, co to jest masa upadłościowa i co mogę się ubiegać w ramach postępowania. Teraz byłam już spokojniejsza, ponieważ wiedziałam, że mam szansę na umorzenie części długu i rozłożenie reszty na lepsze dla mnie raty. Cieszę się, że trafiłam na tak kompetentną osobę.