Podnośniki o dużej ładowności

Na terenie magazynu często zmagaliśmy się z sytuacją w której pracownicy nie mieli swobodnego dostępu do towaru, położonego na wysokich kondygnacjach regałów. Zdarzało się iż nawet wózki widłowe nie miały na tyle wysokich prowadnic, by można było swobodnie i bezpiecznie zdjąć artykuły, przechowywane na szczycie regałów.

Nowoczesny podnośnik do magazynu z szerokim podestem

sprawdzony podnośnik koszowy w gdyniOczywiście, o żadnej improwizacji czy pracy niezgodnie z zasadami BHP nie mogło być mowy, toteż szybko postanowiliśmy uzupełnić wyposażenie magazynu o nowe pojazdy i urządzenia, mające ułatwić naszym pracownikom dostęp do dotychczasowo trudnodostępnych miejsc. Jednym z pierwszych pojazdów, jakie zdecydowaliśmy się wprowadzić do wyposażenia był podnośnik koszowy. Takie maszyny funkcjonują od bardzo dawna w wielu różnych obiektach magazynowych, i sprawdzają się doskonale, gdyż pozwalają na swobodny dostęp do wysoko położonych miejsc, a jednocześnie oferują dużą przestrzeń do manewrowania. Do magazynu zakupiliśmy polecany i sprawdzony podnośnik koszowy w Gdyni, u renomowanego sprzedawcy sprzętu przemysłowego i pojazdów użytkowych. Podnośnik ten pozornie przypominał wszystkie inne koszowe podnośniki nożycowe, które używane są zarówno w magazynach jak i zakładach pracy czy na placach budowy, aczkolwiek ten konkretny model był zoptymalizowany pod kątem bezpieczeństwa.

Pozwalał pracownikom na całkowicie swobodne i bezproblemowe używanie szelek zabezpieczających czy uprzęży wysokościowych w trakcie wykonywania zadań na podnośniku. Miał również imponującą ładowność, również ułatwiającą ruch towarowy, oraz wiele mechanizmów, zabezpieczających maszynę przed skutkami przeładowania czy innych awarii, mogących stanowić zagrożenie dla pracowników wykonujących zadania z jej użyciem.