Przyjazny dla malucha żłobek

 

Pierwsze miesiące życia dziecka są niesamowicie ważne nie tylko dla niego samego, ale również dla jego mamy. Przeważnie większość kobiet pozostaje ze swoimi pociechami w domu do końca urlopu macierzyńskiego, a dopiero później rozważają możliwość powrotu do pracy

Gdzie są dobre żłobki?

przytulny żłobek - mokotówDla wielu rodziców posłanie dziecka do żłobka jest koniecznością, ponieważ to jedyny sposób aby mogli powrócić szybko do pracy. Nie jest to łatwa decyzja, gdyż rozłąka z dzieckiem na tak długo może być stresującym przeżyciem nie tylko dla malucha ale też dla jego rodziców. Jednakże już po kilku kilkunastu dniach, taka sytuacja staje się normą, a maluch przyzwyczaja się do nowego otoczenia, w którym znajduje swoich kolegów i swoje koleżanki. Warto zaznaczyć, że dzieci w żłobku mają zapewnioną doskonałą opiekę wykwalifikowanych opiekunek, które potrafią zorganizować dzieciom czas w taki sposób, aby nie nudziły się ani minuty. Maluchy biorą czynny udział w licznych zajęciach dodatkowych, a także doskonalą swoje nowo poznane umiejętności. Jeżeli jest nam potrzebny przytulny żłobek – Mokotów jest dzielnicą, w której zarejestrowanych jest kilka takich placówek. Przyjmują one maluchy w wieku od 6 miesięcy do trzech lat. Godziny otwarcia żłobka umożliwiają rodzicom pracującym pogodzić odprowadzanie i przyprowadzanie dziecka do placówki z zajęciem zawodowym. Jeżeli natomiast chodzi o wybór samego żłobka, to mają do wyboru publiczne oraz niepubliczne placówki, która głównie różnią się wysokością opłat.

Maluchy w żłobku mogą spędzać czas od 6:30 do nawet 17:30 i przez cały czas są podstawą opieką odpowiedzialnych osób. Z pewnością Rodzice mogą być spokojni o swoje pociechy, które zajmują się sobą nawzajem oraz poznają nowe doświadczenia. Po zakończeniu żłobka, dzieci można zapisać do przedszkola.