Jak działa rekuperacja?

Coraz więcej dzisiaj mówi się o domach pasywnych. Co je wyróżnia od zwykłych budynków mieszkalnych? Jest to znacznie zmniejszone zapotrzebowanie na energię cieplną, z której będziemy korzystali. Pozwalają na to odpowiednie materiały termoizolacyjne, które otulają nasz dom, ale też inne, bardziej przyjazne instalacje, które pozwalają nam na utrzymanie ciepła w domu.

Rekuperacja wymaga specjalnego sprzętu

system rekuperacji zachodniopomorskieDo takich instalacji zaliczyć można głównie rekuperację. Jest to system, który pokrewny jest z wentylacją. Chodzi w nim wszak o wymianą powietrza ze zużytego i przesyconego wilgocią na świeże, jeszcze czyste, które nie posiada w sobie kurzu. Jego jedyną zaletą jest często bardzo odmienna od panującej w naszym domu temperatura. Możemy jednak zminimalizować straty cieplne przepuszczając takie powietrze przez rekuperator. Urządzenie takie posiada na tyle rozbudowany wymiennik ciepła, że przelatując przez niego świeże powietrze będzie w stanie efektywnie zyskać temperaturę pokojową, zanim jeszcze dotrze do pomieszczenia. Jeśli interesuje nas system rekuperacji zachodniopomorskie to dobre miejsce, aby zlecić jego zamontowanie w naszym nowym domu. Powinien on być połączony ze wszystkimi posiadanymi przez nas pomieszczeniami, w których uda się nam dokonać takich realizacji. Sprawi to, że nie będziemy musieli ogrzewać wszystkich pomieszczeń tak intensywnie, a zużycie energii zmaleje.

Zaletą takiego systemu jest przede wszystkim poprawa jakości życia, która będzie znacznie bardziej odczuwalna. Możemy w ten sposób zapomnieć o wietrzeniu pomieszczeń i zaoszczędzić. Skupimy się na naszych codziennych czynnościach, które będziemy wykonywać w znacznie bardziej komfortowych warunkach niż osoby, które muszą regularnie otwierać i rozszczelnić okna.