Profesjonalne szkolenie z bezpiecznej jazdy

Osoby, które chcą w przyszłości prowadzić samochód, muszą przejść niezbędne szkolenie oraz zaliczyć egzamin państwowy na prawo jazdy. Początki samodzielnej jazdy bywają trudne, ale w tej kwestii – trening czyni mistrza, zatem trzeba dużo praktykować.

Jaki jest sposób na bezpieczną jazdę samochodem?

szkolenia z bezpiecznej jazdyKażdego roku do egzaminu na prawo jazdy przystępuje nawet kilkaset tysięcy kandydatów, którzy są świeżo po skończonym szkoleniu. Rezultat bywa różny, choć statystyki pokazują, że zaledwie dziesięć procent kursantów zalicza go za pierwszym podejściem. Jednakże to nie jest wyznacznikiem jakości jazdy, gdyż ważne jest doświadczenie, które zdobywa się w trakcie setek godzin spędzonych za kierownicą. Jednym idzie lepiej, a innym nieco gorzej za kierownicą, ale każdy z nich może skorzystać ze szkolenia z bezpiecznej jazdy, ponieważ jest ono dostępne dla każdego, kto posiada czynne prawo jazdy. Jest to kurs, na którym można się nauczyć kontrolowanego poślizgu, sposobów na bezpieczną i ekonomiczną jazdę, reagowania w krytycznych momentach na drodze i używania hamulca ręcznego w czasie jazdy. Kurs jest prowadzony przez doświadczonych instruktorów, którzy przekazują wiedzę zainteresowanym osobom oraz ćwiczą z nimi omawiane techniki na placu manewrowym lub na ulicach miasta. Przeważnie z takiego doskonalenia technik jazdy korzystają osoby, będące po dłużej przerwie nie jeżdżenia samochodem lub też nie czujące się pewnie za kierownicą, pomimo zaliczenia egzaminu. Takie szkolenie daje niesamowicie dużo każdemu kierowcy.

Jeżeli chodzi o koszt takiego szkolenia, to przeważnie jest to kilkaset złotych, w zależności od miasta. W Krakowie za podszkolenie techniki jazdy samochodem trzeba zapłacić około czterysta – sześćset złotych i są to  kursy prowadzone przez firmy szkoleniowe.