Luksusowa wełna kaszmirowa

Cechą charakterystyczną kaszmirowych swetrów, jest przede wszystkim ich niebywała wręcz delikatność. Wynika to z faktu, iż wełna kaszmirowa jest szczególnie miękka, puszysta, a przy tym cienka. To sprawia, że uznawana jest za najbardziej luksusową na świecie. Z tego powodu, za produkty wykonane z kaszmiru, trzeba sporo zapłacić. Są jednak trwałe i posłużą nam przez lata.

Cenna wełna z kóz kaszmirskich

tania włóczka z kaszmiremKaszmir jest uznawany za najcenniejszą, najbardziej wartościową wełnę. Wykonana z niej odzież nie należy do najtańszych. Jeżeli marzymy o swetrze, wykonanym z tego wyjątkowego włókna, dobrym pomysłem może okazać się jego samodzielne wykonanie. Obecnie coraz więcej osób szydełkuje lub robi na drutach. Rękodzieło jest w cenie i warto spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Decydując się na samodzielne wydzierganie swetra, potrzebować będziemy dobrej jakości włóczki. Warto poszukać więc takiej, która w składzie będzie zawierała kaszmir. Mieszanki z dodatkiem kaszmiru są wyjątkowo delikatne. Mimo, iż wełna z kóz kaszmirskich jest naprawdę cienka, to jednocześnie jest naprawdę ciepła. Wbrew pozorom, za włóczkę z dodatkiem tego szlachetnego materiału, nie musimy zapłacić fortuny. Dobra i tania włóczka z kaszmirem często w składzie posiada również inne gatunki wełny. Zawsze jednak pozostaje miękka i wyjątkowo przyjemna w dotyku. Idealnie nadaje się więc do produkcji ciepłych swetrów, szalów i chust.

Wełna pozyskiwana z runa kóz kaszmirskich, to jeden z najbardziej szlachetnych materiałów na świecie. Nieodzownie kojarzy się z luksusem. Wymarzony sweter lub szal, możemy zrobić samodzielnie na drutach lub szydełku, jeżeli odnajdujemy się w dziewiarstwie. Na rynku dostępna jest szeroka oferta włóczek kaszmirowych dobrej jakości i w naprawdę przystępnej cenie.