Komfortowe umundurowanie dla policji

Umundurowanie policyjne jest najczęściej znacznie bardziej komfortowe i lepiej dopasowane do warunków w jakich ma być używane niż odzież wojskowa. Z tego powodu, formacje mundurowe i agencje ochrony bardzo często preferują właśnie mundury policyjne, lub na policyjnych wzorowane, jako podstawę umundurowania personelu.

Najwygodniejsze mundury policyjne

ciemne mundury policyjnePolicyjne mundury są z reguły szyte z materiałów cieńszych i lżejszych niż terenowa odzież wojskowa. Są dzięki temu o wiele bardziej komfortowe, a z racji iż nie muszą chronić użytkownika przed ekstremalnymi warunkami pogodowymi, są także szyte w znacznie wygodniejszych krojach, zapożyczonych z odzieży sportowej. Najbardziej standardowe, ciemne mundury policyjne używane są przez wiele formacji, aczkolwiek zawsze w takiej formie która odróżnia się od typowego ubioru policyjnego. Oznaczenia poszczególnych formacji są zawsze łatwe do wyróżnienia z wyglądu munduru, dlatego też nie ma mowy o żadnych pomyłkach czy możliwości błędnego zidentyfikowania personelu. Standardowy komplet mundurowy u większości producentów, szyjących odzież policyjną jest bardzo podobny, i składa się ze sportowej, lekkiej koszuli, czasem mającej krótki rękaw, oraz spodni dyspozycyjnych, będących połączeniem spodni wojskowych oraz galowych.

Wygląd takiego umundurowania jest bardzo elegancki i pomaga wzbudzać respekt oraz zaufanie, a jednocześnie należy do komfortowych i bardzo wygodnych w dowolnej sytuacji. Mimo iż pozornie nie wydaje się zbyt trwały, bardzo dobrze znosi wszelkie trudne warunki w terenie do którego został przystosowany. Umundurowanie we wzorze policyjnym można dostać u bardzo wielu producentów odzieży militarnej, w bardzo zróżnicowanej gamie wykonania i wykończenia, materiału oraz samego kroju.