Dokładna tarcza do ćwiczeń strzeleckich

Standardowe tarcze strzeleckie są wystarczająco dokładne do podstawowego treningu strzeleckiego, aczkolwiek w naszym przypadku nie sprawdzają się już tak dobrze. W wielu ćwiczeniach potrzebna jest dokładność liczona w odchyleniu MOA, zbyt małym by było stosowane w strzelectwie rekreacyjnym i sportowym, do którego przystosowane są zwykłe tarcze.

Tarcze strzeleckie do treningu precyzyjnego

cel strzeleckiPrzestaliśmy więc używać standardowych tarcz w momencie przejścia na bardziej rygorystyczny i wymagający trening strzelectwa precyzyjnego na dużym dystansie. Stare tarcze zostały zamienione na nowoczesne cele, które oprócz zwykłej skali w centymetrach mają również stopnie MOA, dzięki którym możemy najbardziej precyzyjnie i dokładnie określić odchylenie miejsca trafienia od obranego celu. Nasz standardowy cel strzelecki ma kształt sylwetki ludzkiej, by lepiej przyzwyczaić strzelców do mierzenia w określony sposób do celu. Faktyczna tarcza znajduje się jednak w samym centrum celu, oraz w miejscu głowy. Obydwie tarcze mają dwie skale, i bardzo dokładnie wskazują odchylenie od środka tarczy po oddaniu strzału do owego celu. Podczas gdy tarcze są papierowe, a przez to jednorazowe, i muszą być wymieniane po każdym użyciu, sam cel jest trwały, i może być naprawiany za pomocą preparatu wygładzającego uszkodzenia po trafieniu. Takie cele są dostępne w kolorze białym i czarnym, w zależności od potrzeb nabywcy, i mogą mieć dość odmienne obrysy, w zarówno klasycznym, strzelnicowym kształcie, jak i w bardziej wyspecjalizowanej formie.

Nie są one zbyt drogą inwestycją, zwłaszcza w porównaniu do standardowych tarcz jednorazowych, które należy całkowicie wymienić już po jednej sesji na strzelnicy. Zauważyliśmy więc iż coraz częściej stają się częścią wyposażenia nowoczesnych strzelnic komercyjnych.