Jak bada się poziomy cieczy lepkich?

Ze względu na bardzo szerokie zastosowanie maszyn przemysłowych w różnego rodzaju zakładach, musimy wiedzieć, jak dbać o elementy mechaniczne urządzeń, które będą dla nas pracowały. Najlepiej, jeżeli wszystkie układy mechaniczne, z których będziemy korzystać, będą odpowiednio nasmarowane. Skąd jednak wziąć smar i jak on powstaje?

Lepka ciecz też może zostać skontrolowana

wskaźnik poziomu cieczy lepkiejStosowanie smaru w układach mechanicznych jest po prostu koniecznością, od której nie da się odejść. Będziemy musieli zająć się tym, gdy nasze urządzenia będą generowały siłę tarcia. W firmach, które posiadają dużo maszyn, potrzebne będą zbiorniki na smar, z których będziemy mogli korzystać. Do kontroli poziomu załadowania takich zbiorników wykorzystuje się przede wszystkim odpowiednie wskaźniki. Są to specjalistyczne sondy, które wymagają odpowiedniego zaprogramowania. Odbywa się to przez wskazanie stanu pustego zbiornika, a następnie pełnego, co pozwala czujnikom na odpowiednią kalibrację. Jeśli zastosujemy odpowiedni wskaźnik poziomu cieczy lepkiej to będziemy zawsze dobrze poinformowani na temat tego, w jaki stan zbiorników aktualnie znajduje się w naszej firmie. Złożymy odpowiednie zamówienie na dostawę nowych smarów oraz cieczy lepkich, gdy będziemy wiedzieli, że pojemność naszych zbiorników zaczyna się wyczerpywać. W ten sposób uda się nam szybko rozwiązać problemy, jakie pojawią się podczas eksploatacji pojazdów i maszyn.

Liczne grupy urządzeń wymagać będą posiadania odpowiednich smarów, lecz w sytuacji, w której będziemy posiadali takie rozwiązania, jak bardzo efektywne zbiorniki, nie zaskoczy nas ich brak. Odpowiednia sonda będzie w stanie działać nie tylko ze smarami, ale też z innymi gęstymi i lepkimi cieczami, z którymi przyjdzie nam pracować.