Nowoczesne kotły grzewcze

W każdym budynku, który ma być wykorzystywany na co dzień przez ludzi musi być zamontowane źródło ciepła. W chwili obecnej najpowszechniej stosowane są instalacje bazujące na odnawialnych źródłach. Jako przykład można wymienić chociażby pompę, która pozwala pozyskać energię wykorzystywaną następnie do ogrzewania pomieszczeń lub przygotowania wody użytkowej.

Efektywne spalanie ekogroszku

kocioł stalmark na ekogroszekNiemniej jednak w większości nieruchomości nadal zainstalowane są klasyczne rozwiązania bazujące na centralnej jednostce. Często stosuje się chociażby kocioł stalmark na ekogroszek, który posiada bardzo dobry stosunek jakości do ceny. Warto wspomnieć, że rozwiązanie to charakteryzuje się wysoką klasą jeśli chodzi o ekologię. Kocioł charakteryzuje się wysoką jakością wykonania ze specjalnej stali. Wybrane elementy są wykonane z żeliwa, które jest odporne na wszelkie oddziaływania, a co najważniejsze trwałe. Dodatkowo istnieje możliwość montażu drzwiczek z dwóch stron. Całość jest obsługiwana przez nowoczesny sterownik PID zapewniający optymalne parametry spalania paliwa. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji wysokości stopek pieca. Warto wspomnieć, że w perspektywie wydajnej i efektywnej pracy kluczowym zagadnieniem jest wybór odpowiedniej mocy grzewczej. W ofercie producenta znaleźć można bowiem jednostki od 10 do 33 kW co odpowiada ogrzewanej powierzchni od 100 do 330 m2.

Jak widać obecnie w projektach stosowane są sprawdzone i trwałe rozwiązania, które umożliwiają generowanie ciepła w ekologiczny sposób. Jest to bardzo ważne ponieważ w chwili obecnej samo paliwo jest stosunkowo drogie, a zanieczyszczenie środowiska wysokie. Właśnie dlatego tak istotnym zagadnieniem jest stosowanie właściwych technologii umożliwiających ograniczenie zużycia paliwa, a co za tym idzie emisji szkodliwych gazów do atmosfery.