Zapewnienie bezpieczeństwa chorym

W gestii personelu szpitali leży między innymi dbanie o bezpieczeństwo wszystkich pacjentów. Na oddziały przyjmowane są osoby będące w różnym stanie. Niektóre z nich mogą nieświadomie wyrządzić krzywdę sobie lub osobom zajmującym się nimi. W takich przypadkach potrzebne jest ograniczenie możliwości wstawania z łóżka lub wykonywania innych czynności.

W jaki sposób delikatnie unieruchomić pacjentów?

delikatne pasy unieruchamiające pacjentaW sklepach medycznych dostępnych jest wiele rozwiązań, często na wyposażeniu szpitali znajdują się delikatne pasy unieruchamiające pacjenta. Niektóre z nich mają ograniczyć poruszanie się wybranych części ciała, inne natomiast unieruchamiają tylko ręce, czy tułów. Jeżeli są one zakupione w specjalistycznych sklepach nie ma możliwości, że spowodują otarcia, czy inne uszkodzenia ciała osoby chorej. Kwestią, na którą zwraca się uwagę przy zakupie jest materiał, z którego powstały pasy. Im są one lepsze, tym większy komfort zapewniają chorym, chociaż może to zabrzmieć dość dziwnie. Mimo swojej nazwy, delikatne pasy mogą spełniać swoją rolę idealnie. Wykorzystywane są głównie u osób nieco lżejszych, często młodzieży i dzieci, u których pojawia się duże ryzyko samookaleczeń. Produkt taki w delikatny sposób dba o bezpieczeństwo każdego pacjenta, pozwala na podanie lekarstw i ogólne uspokojenie pacjenta. Zalet takiego rozwiązania jest bardzo dużo, w końcu stan psychiczny chorych bywa różny.

Pasy służące do unieruchamiania pacjentów w szpitalach można kupić w każdym sklepie medycznym. Należy wybierać wyłącznie te produkty, które mają stosowne certyfikaty bezpieczeństwa. Tylko wtedy można być spokojnym o dobro pacjenta w każdym wieku i z każdą przypadłością. Zapięcie również muszą być wytrzymałe i zapobiegać samodzielnemu otwarciu, w końcu rozkład sił również może wyglądać inaczej.