Ogłosiłam upadłość działalności gospodarczej

Zawsze marzyłam o tym, żeby nie pracować na etacie i mieć własną działalność. Otworzyłam ją kiedy tylko nadarzyła się ku temu pierwsza okazja. Jak się jednak okazało, trochę się z tym pospieszyłam. Nie znałam się na prowadzeniu firmy i załatwianiu różnych formalności. Wobec tego miałam problemy i narobiłam sobie dosyć sporych długów.

Zastanawiałam się nad ogłoszeniem upadłości działalności

ogłoszenie upadłości działalności gospodarczejDługo walczyłam z tym, żeby je spłacać. Szybko jednak przekonałam się, że to prawdziwa „walka z wiatrakami”. Po prostu nie miałam pieniędzy, a działalność nie przynosiła żadnych zysków. Musiałam wobec tego ją zamknąć. Niestety, nie było to takie proste jak jej założenie. Musiałam zdecydować się bowiem na ogłoszenie upadłości działalności gospodarczej. Poczytałam trochę informacji na ten temat i okazało się, że będę musiała wypełnić poro formalności. Postanowiłam powierzyć tę sprawę doświadczonym specjalistom. Całe szczęście bez problemu udało mi się znaleźć doradcę finansowego, który był także doświadczonym prawnikiem i zgodził mi się pomóc. Od razu poinformował mnie jakie są konsekwencje ogłoszenia upadłości działalności gospodarczej i jakie dokumenty muszę złożyć do odpowiednich instytucji. Doradca pomógł mi także wypełnić odpowiednie wnioski i powiedział, jakie będą następne kroki prawne. Okazało się, że ogłoszenie upadłości nie jest wcale takie trudne, jak mi się wydawało.

Teraz kiedy moja działalność ogłosiła już upadłość, nie musiałam się niczym przejmować. Część moich długów została umorzona, a reszta była rozłożona na dogodne dla mnie raty. I przede wszystkim nie rosły mi już żadne odsetki, które by powiększały dług. Mogłam skupić się na normalnej pracy i sukcesywnym spłacaniu zobowiązań. Cieszę się, że zdecydowałam się na takie rozwiązanie.