Nowoczesna folia elektrochromatyczna

W wielu biurowcach stosowane są szklane ściany, przy których nie można zamontować absolutnie żadnych zasłon czy rolet, ograniczających nasłonecznienie pomieszczenia. W pokojach skierowanych na południe może być to ogromny problem, zwłaszcza w słoneczne dni, gdy nawet mimo klimatyzacji w pomieszczeniach bywa zdecydowanie za gorąco.

Najnowocześniejsza folia zaciemniająca do szyb

elektrochromatyczna folia okienna dla biurSzyby elektrochromatyczne to jeden z najnowocześniejszych i najwygodniejszych sposobów na zmniejszenie nasłonecznienia w pomieszczeniach, lub ograniczenia widoczności do ich wnętrza, aczkolwiek dla wielu firm są one zbyt kosztowne, by można je było stosować w pomieszczeniach biurowych, zwłaszcza wszędzie tam gdzie używane są wielkoformatowe okna lub nawet szklane ściany. Elektrochromatyczna folia okienna dla biur jest natomiast dość ciekawym i coraz częściej stosowanym zamiennikiem dla szyb elektrochromatycznych. Ma co prawda mniejszą funkcjonalność, gdyż można zmieniać wyłącznie jej przezroczystość, aczkolwiek już taka funkcja jest ogromnie przydatna, i bardzo poszukiwana przez właścicieli biur z otwartymi, szklanymi ścianami. Folię elektrochromatyczną nakłada się na oknie w taki sam sposób jak większość innych folii okiennych, aczkolwiek musi ona również posiadać ramę z układami elektronicznymi, sterującymi pracą folii. Montaż jest bardzo prosty, i może być wykonany w kilkanaście minut, toteż nie będzie zakłócał normalnej pracy obiektu w znacznym stopniu.

Jest to ogromnie atrakcyjne dla wszystkich firm posiadających takie biura, toteż folia zaciemniająca rozpowszechnia się w bardzo szybkim tempie. Obecnie można dostać już kilka różnych jej odmian, mających odmienną barwę lub też charakterystykę. Polaryzacyjne folie przeciwsłoneczne są jednymi z najnowszych, a jednocześnie najbardziej poszukiwanych wariantów.