Czym jest CBD?

Kannabidiol (CBD) to organiczna substancja czynna, występująca, tylko w konopiach. Jednakże, wbrew obiegowej opinii, można zidentyfikować ją, nie tylko w olejach, ale też w legalnym suszu konopnym, jak też w naturalnej, konopnej żywicy, czyli haszyszu.

Gdzie kupić miękki haszysz z CBD?

calm afghani cbdJak dowiodło już wiele badań naukowych, kannabidiol, wykazuje właściwości antynowotworowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwpsychotyczne, przeciwdrgawkowe, jak też przeciwwymiotne i przeciwgrzybicze. Natomiast o sile działania produktu, jaki go zawiera, decyduje, głównie, stężenie tej substancji czynnej. Nie przesądzamy, jakie ono powinno być, ale naszym zdaniem, kupowanie produktów, które mają go w składzie mniej niż pięć procent, raczej, mija się z celem, gdyż jego działanie będzie wówczas bardzo słabo odczuwalne. Warto również pamiętać, by kupować wyroby sprawdzone i certyfikowane, na przykład takie, jak Calm Afghani CBD. To oczywiście haszysz, jednak nie klasyczny – twardy, lecz tak zwana plastelina. Jego aromat, smak, jak też wygląd niczym nie różnią się od haszyszu nielegalnego, ale różni je poziom THC, jaki w Afghani CBD, nie może przekroczyć 0,2%. Mamy więc do czynienia z wyrobem w pełni bezpiecznym, jaki może być palony lub też poddany waporyzacji. Wielu amatorów legalnych konopi, poleca też mieszanie Afghani z suszem konopnym, co ponoć daje o wiele bardziej zadowalające rezultaty. 

Legalny haszysz występuje w postaci twardej i miękkiej. Druga opcja jest nieco droższa, natomiast nie jest to dziwne, gdyż ma znacznie więcej zalet. Największą z nich jest bardzo wysoka zawartość czystego kannabidiolu, ale podkreślić również trzeba bardzo intensywny, charakterystyczny aromat, który jest identyczny, jak w przypadku nielegalnego haszu.