Poszukiwania kagańców fizjologicznych

Od niedawna jestem właścicielką psa, który co prawda jest malutki, ale bardzo hałaśliwy. Często ludzie na ulicy boją się koło niego przechodzić, bo strasznie szczeka. W dodatku już kilkukrotnie chciał kogoś zaatakować, a ja ledwo utrzymałam go na smyczy. Doszłam do wniosku, że dla większego bezpieczeństwa, powinnam zakładać mu kaganiec podczas spacerów.

Zalety kagańców fizjologicznych dla psów

kaganiec fizjologiczny dla shih tzuDługo zastanawiałam się nad tym, jaki kaganiec będzie odpowiedni dla tak małego psa. Nie chciałam żeby męczył się on w jakimś niedopasowanym i ciężkim kagańcu, ale z drugiej strony byłam pewna, że jest to niezbędne do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo pieskowi i innym ludziom i zwierzętom na ulicy. Udałam się do sklepu zoologicznego, gdzie poprosiłam o pomoc. Od sprzedawczyni dowiedziałam się, że w takiej sytuacji najlepszy będzie kaganiec fizjologiczny dla shih tzu. Podpowiedziała mi ona, że takie kagańce są bardzo solidne, a jednocześnie umożliwiają psu dyszenie czy picie wody. To bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie zarówno dla psa, jak i dla właściciela, który w ten sposób stara się zapewnić bezpieczeństwo zwierzakowi. Materiał, z którego wykonany jest taki kaganiec jest elastyczny i giętki, co gwarantuje wygodę i brak odparzeń na pysku zwierzęcia. Kaganiec jest bardzo prosty do założenia i zapięcia. Wystarczy trochę wprawy i można to robić nawet jedną ręką.

Zdecydowałam się więc go zakupić i udało mi się go wypróbować jeszcze tego samego dnia. Muszę przyznać, że byłam bardzo zadowolona. Wszystkie zalety o których zapewniała mnie sprzedawczyni, sprawdziły się. Jeszcze ważniejszy był dla mnie teraz komfort podczas spacerów z psem. Kaganiec, który zdecydowałam się zakupić był naprawdę solidny i wytrzymały, a także miał ergonomiczny kształt.