Wysyłka koperty firmą kurierską

Przez wiele lat na rynku dostawców przesyłek, królowała poczta. Klienci musieli korzystać z jej usług, choć nie do końca byli zadowoleni. Wraz z rozwojem internetu, a z nim także pojawienie się sklepów online, spowodowało pojawienie się firm kurierskich.

Jaką kopertę wyślemy kurierem? 

wysyłka koperty kurieremPrzeważnie firmy kurierskie dostarczają średnie i duże przesyłki, które są zapakowane w pudełka kartonowe. Bywają też paczki paletowe, które wymagają specjalnego pojazdu do ich transportu. Jednakże kurierem można też wysyłać mniejsze paczki, w formie koperty. Jednakże nie jest to zwykła koperta, jaką kupimy na poczcie czy w sklepie papierniczym, ale koperta foliowa. Nie można jej kupić, gdyż bezpłatnie dostarczają je swoim klientom kurierzy. Wysyłka koperty kurierem odbywa się tak samo jak zwykłej paczki, z tą różnicą, że jest ona mniejsza i tańsza. Nadanie koperty można wykonać na stronie internetowej firmy kurierskiej i jest to bezpłatne. Jedyne co jest potrzebne, to adres nadawcy i adresata, a także dokładne wymiary przesyłki i jej waga. Dzięki tym danym, klient może przed nadaniem paczki sprawdzić jej cenę. Jeżeli chcemy porównać ceny za kopertę u różnych firm kurierskich, to najlepiej nadawać paczki za pomocą brokerów internetowych. Za ich pośrednictwem można od razu sprawdzić cenę tej samej przesyłki u różnych kurierów, dzięki czemu możemy jedynie zyskać i zaoszczędzić nieco na paczce. Jeżeli chodzi o cenę za kopertę kurierską, to najczęściej nie przekracza ona dziesięciu – piętnastu złotych.

Jeżeli chodzi o koperty, to regulamin firm kurierskich jasno mówi, co może się w nich znajdować i jakie może mieć maksymalne rozmiary. Najczęściej są to niewielkie przedmioty o wadze nieprzekraczającej jednego czy dwóch kilogramów. Ważne żeby były one dobrze zabezpieczone.