Kto musi mieć kasę online?

Jak wiadomo, obowiązek posiadanie kasy fiskalnej dotyczy sprzedaży artykułów lub usług na rzecz osób fizycznych. Nowe przepisy mówią, że kasa, która jest używana musi na bieżąco wysyłać informacje do CRK i do 2023 każdy będzie zobligowany do posiania tego typu kasy. Za brak kasy online czekają surowe kary.

Kasa fiskalna online dla wszystkich

kasy fiskalne elzab łódźJak wiadomo, branża gastronomiczna oraz hotelarska już od 1 stycznia 2021 musiała przejść na obowiązkowe kasy online. Los ten czeka od 1 lipca 2021 kolejne branże, a należą do nich fryzjerzy, kosmetyczki, kluby fitness, siłownie, lekarze, stomatolodzy oraz prawnicy. Przedsiębiorcy muszą zatem zaopatrzyć się w specjalne kasy online, które łączą się Centralnym Repozytorium Kas i na bieżąco wysyłają do niego informacje na temat transakcji, raportów dobowych, czy miesięcznych. Polecane są specjalistyczne kasy fiskalne Elzab Łódź jest miastem, gdzie można je zakupić oraz serwisować. Kasy Elzab są trwałe i odporne na niskie oraz wysokie temperatury. Małe mobilne kasy mogą być używane np. na bazarkach, w taksówkach czy w pracach w terenie. Przyciski w kasie zabezpieczone są przed zabrudzeniami oraz przypadkowym zalaniem. Obsługa urządzenia jest prosta i dość intuicyjna. Zaawansowane kasy mają możliwość tworzenia bardziej rozbudowanych opisów paragonów oraz dodawania NIPu nabywcy do paragonu. Do 2023 wszyscy przedsiębiorcy, którzy korzystają w swej działalności z kas, będą mieli obowiązek posiadania kasy fiskalnej online.

Nieprzestrzeganie przepisów związanych z posiadaniem kasy online będzie wiązało się z nakładaniem kar na takiego przedsiębiorcę. Osoby, które zakupią nową kasę mogą liczyć na ulgę podatkową do wysokości 700zł. Przedsiębiorstwa, które są zwolnione z posiadania kasy fiskalnej, to takie, które w poprzednim roku podatkowym nie przekroczyły kwoty 20 tys. zł.