Montaż paneli winylowych IVC

Panele laminowane znane są już od lat 90. Przyszły na zmianę gumolitowi ale w ostatnich czasach prawdziwą furorę robią panele winylowe. Może wiele osób jeszcze się do nich nie przekonało a szkoda bo maja na prawdę wiele zalet. Jedną z nich jest sam montaż. Mamy dzięki niemu wiele możliwości w zależności od efektu jaki chcemy uzyskać.

Układanie paneli winylowych IVC

panele winylowe IVCOd czego należy zacząć? Panele winylowe IVC to bardzo wdzięczny materiał. Ale nawet najpiękniejsze nie będą prezentować się dobrze jeśli nie przygotujemy odpowiednio powierzchni. Przede wszystkim powinna być równa. Panele winylowe świetnie przewodzą ciepło dlatego można je układać na ogrzewanie podłogowe. Do ich montażu wystarczy klej który nie tylko wiąże je z podłogą ale jest też warstwą przeciwwilgociową to dlatego panele winylowe można bez ryzyka uszkodzenia układać w kuchni a nawet w łazience. Nie trzeba stosować otworów dylatacyjnych w przypadku tego typu podłogi. Wybierając te panele nie musimy ograniczać się tylko do podłóg możemy układać je także na ścianie. Oczywiście odpowiednio do togo przygotowaną. A teraz najciekawszy element układania podłóg – wzory. Właśnie tak, podłogi winylowe możemy układać na wiele sposobów. Zdziwieni? Klasycznym sposobem jest układanie paneli w drabinkę. Jest to równoległy wzór. Ale możemy układać je także w jodełkę. Ten wzór nie wychodzi z mody od stuleci. Panele tworzą pod wybranym przez nas kątem literę V. To jeszcze nie wszystko, bo może ktoś woli wzór koszykowy. Tu panele winylowe łączymy w kwadraty i układamy na przemian raz pionowo raz poziomo.

Panele winylowe jak widać mają nieograniczone możliwości. Podłoga, ściana i co najmniej kilka wariantów ułożenia. To dlatego coraz częściej są wybierane przez klientów. A do tego są piękne i praktyczne.