bramy rolowane ppoż do magazynu

Ogniotrwałe bramy przeciwpożarowe

W magazynach spedycyjnych czy firmowych bardzo często składuje się substancje łatwopalne, szkodliwe, lub mogące wydzielać niebezpieczne opary po zapaleniu. Z tego powodu, magazyny w których przechowywane są takie materiały są zabezpieczane przed możliwością rozprzestrzeniania się pożaru czy jego efektów w najskuteczniejsze sposoby.

Rolowana brama przeciwpożarowa

bramy rolowane ppoż do magazynuJednym z najsłabszych punktów w każdym magazynie są bramy załadowcze. Nie bywają one bowiem dobrze zabezpieczonymi przed efektami pożaru, toteż zdarza się iż są one główną drogą rozprzestrzeniania się ogniska pożarowego. Bramy rolowane ppoż do magazynu bywają więc jednym z pierwszych elementów systemu przeciwpożarowego, jakie są dodawane do istniejących zabezpieczeń w obiektach o podwyższonym ryzyku wystąpienia pożaru. Bramy te wizualnie przypominają standardowe rolowane bramy wjazdowe, i często mylone są z takowymi, aczkolwiek odróżniają się od takich bram przede wszystkim materiałem, z którego zostały wykonane. Panele bramy są bowiem odlewane ze stopu stali nie przewodzącego energii cieplnej, a ponadto bardzo trwałego i odpornego na fizyczne uszkodzenia, a następnie, w zależności od wersji, pokrywane tworzywem izolującym, niepalnym i ogniotrwałym. Bramy tego rodzaju mogą na co dzień funkcjonować jak każde inne rodzaje bram rolowanych, aczkolwiek w przypadku wybuchu pożaru chronią one pracowników przed kontaktem z otwartym ogniem i oparami.

Mogą być w wielu przypadkach montowane na prowadnicach od zwyczajnych bram rolowanych, i najczęściej zdarza się iż zastępują standardowe bramy w zakładach nie posiadających takich zabezpieczeń. Bramy nie należą do szczególnie drogich zabezpieczeń, aczkolwiek są niesamowicie skuteczne, toteż wykorzystywane są bardzo często w większości obiektów magazynowych.

Więcej na: https://fortaxa.pl/