Tetra w codziennym użytkowaniu

W ciągu ostatnich kilku lat zreflektowaliśmy się jak dużo generujemy śmieci, dlatego postanowiliśmy w wielu sektorach przemysłowych zacząć tworzyć produkty wielokrotnego użytku. Do niektórych produktów powracamy, ponieważ były niegdyś powszechne. Jednym z takich przedmiotów jest tetra, którą wykorzystywały przede wszystkim matki.

Wykorzystanie tkaniny tetrowej na co dzień

tkanina tetrowaZapewne niektórzy z nas mogą zastanawiać się nad tym w jaki sposób zadbać o swoje dziecko jednocześnie dbając o środowisko. Odpowiedzią może być tkanina tetrowa, którą niegdyś nasze matki i babki wykorzystywały przy pielęgnacji swoich dzieci. Tetra to po prostu tkanina wykonana z bawełny, która jest przyjemna w dotyku oraz zaskakująco łatwo się czyści. Ma ona luźny splot przypominający małe kwadraty, które ciężko pomylić. Dodatkowo jest niesamowicie chłonna. W związku z tym nie podrażnia skóry dziecka i możemy ją odpowiednio wyparzyć nawet w przypadku korzystania z niej jak z pieluch wielokrotnego użytku. W obecnych czasach spotkamy nie tylko klasyczną białą tetrę, ale również jej kolorowe odmiany. Dlatego to inwestycja wielokrotnego użytku, która się nam nie znudzi tak szybko. Warto zwrócić uwagę na to, iż tetra poza wykorzystaniem jako pielucha może być używana jako letni kocyk, ochronna moskitiera na wózek przed owadami czy śliniak dla starszych dzieci. To wszechstronny materiał, który poleca wiele osób na całym świecie.

Jeżeli jesteśmy zainteresowani produktami wielokrotnego użytku, a szczególnie przy posiadaniu dzieci to warto wyposażyć się w pieluchy tetrowe. Są one uniwersalne i nie posłużą nam jedynie jak pieluchy, ale również jako kocyki, śliniaczki i inne niezbędne niekiedy przedmioty. Warto zainteresować się tym tematem i wyposażyć w tetrę w domu.