Potrzebowałam kojca dla psa

Mieszkam na skraju lasu. Z tego powodu kupiłam sobie psa obronnego. Wiedziałam, że gdyby coś się działo w nocy lub w ciągu dnia, pies mnie szybko zaalarmuje i będę mogła szybko zareagować, a to było przecież bardzo ważne. Większość czasu pies spędzał na podwórku. Ponieważ zbliżało się lato i na zewnątrz świeciło bardzo mocne słońce, postanowiłam sprawić mojemu zwierzakowi odpowiedni kojec.

Zalety drewnianych kojców dla psów

mały kojec dla psa z drewnaDługo zastanawiałam się, jaki kojec będzie odpowiedni dla mojego czworonożnego przyjaciela. Weterynarz podpowiedział mi, że najlepszym rozwiązaniem będzie mały kojec dla psa z drewna. Dowiedziałam się od niego, że drewno gwarantuje odpowiednią cyrkulację powietrza, co jest bardzo ważne dla zwierząt. W dodatku jest to hipoalergiczne i bezpieczne dla psów tworzywo. Dodatkowo takie kojce są wytrzymałe i trwałe. Jeśli kupię kojec odpowiedniej wielkości, będzie mi on służył nawet wtedy, gdy mój pies urośnie. Po zakup kojca udałam się do okolicznego stolarza, który wykonywał takie kojce w bardzo dobrych, przystępnych cenach. Zdecydowałam się na solidny i elegancki, drewniany kojec, który już kilka dni później stolarz przywiózł do mojego domu. Muszę przyznać, że zarówno ja, jak i mój pies, byliśmy bardzo zadowoleni. Pies od razu obwąchał swój nowy „domek” i bardzo chętnie w nim przebywał.

Bardzo dużą zaletą wybranego przeze mnie kojca było to, że był on mały, ale przestronny jednocześnie. Pies mógł w środku swobodnie się położyć, co było bardzo ważne dla jego komfortu i bezpieczeństwo. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, równie ważne było to, że konstrukcja kojca była w pełni stabilna i pies nie mógł go przewrócić nawet, gdyby na niego skoczył. Jestem bardzo zadowolona z faktu, że udało mi się kupić taką solidną klatkę dla czworonoga.