Duże klatki kennelowe

Przyjmując nowe lokatora do naszego domu musimy przygotować się na wiele różnych rzeczy. Chodzi tutaj przede wszystkim o przeczytanie bardzo wielu różnych informacji na temat psów. Przede wszystkim tego jak je zrozumieć, ale także jakie będą mieć potrzeby. I tak myśląc o akcesoriach bardzo często przychodzi nam na myśl taka rzecz jak klatka kennelowa.

Jaką dużą klatkę kennelową wybrać?

klatka kennelowa dużaJeśli chcemy wybrać dobrą klatkę kennelową dla psa najpierw powinniśmy zasięgnąć opinii specjalisty, co do tego jak powinno się przyzwyczaić psa do klatki kennelowej. Okazuje się bowiem, że jest to bardzo ważny proces, który powinien być dobrze przeprowadzony. Chodzi przede wszystkim o to, aby pies traktował taką klatkę jako swoją bardzo dobrą ostoję i jego bezpieczne miejsce. Czasem mylnie sądzimy, że klatka kennelowa duża, będzie dobra nawet dla małego psa. Otóż okazuje się, że trzeba poświęcić nieco czasu, aby dobrze wybrać rozmiar naszej klatki, tak aby psiak czuł się w niej jak najlepiej. Oczywiście jeśli mamy bardzo dużego psa, w typie molosa, to powinien on otrzymać dużą klatkę. Pies musi mieć możliwość tego, aby swobodnie się w niej ułożyć. Musi mieć możliwość tania na wyprostowanych łapach, tak aby głowa nie dotykała sufitu. Co ważne taka klatka nie może też być za duża dla psa, wtedy nie będzie ona pełniła swojej funkcji. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup lub zrobienie specjalnego pokrowca na klatkę kennelową dla psa. Zapewni on większy komfort dla psa.

Co ciekawe, klatki kennelowe pełnią jeszcze jedną bardzo ważną funkcję. Na przykład zapewniają psu doskonałe miejsce wyciszenia jeśli na przykład bierzemy udział w psich zawodach i nasz pies musi czekać na swoją kolej przez jakiś czas. Jest to dla niego doskonałe miejsce na relaks przed startem.