Sprawdzone terapie uzależnień

Uzależnienie to stan w którym kontakt z określoną substancją lub sytuacją sprawia nam przyjemność. Jest to proces z którym zmagają się osoby w różnym wieku, niezależnie od płci, stopnia wykształcenia oraz zajmowanej pozycji społecznej. W uzależnienie wchodzi się bardzo szybko, niemal niezauważalnie, natomiast leczenie stanowi długotrwały proces nie zawsze skuteczny.

Polecany ośrodek leczenia uzależnień na Śląsku

zamknięte ośrodki leczenia uzależnień - śląskUzależnić można się od konkretnej substancji, sytuacji czy czynności. Proces ten zazwyczaj rozpoczyna się niezauważalnie, często nawet najbliżsi osoby chorej nie są w stanie określić kiedy się rozpoczął. Tymczasem osoba dotknięta chorobą niszczy nie tylko siebie, ale również swoje najbliższe otoczenie, często popada nawet w konflikt z prawem. Traci kontakt z rzeczywistością i nie potrafi zdecydować się na leczenie. Bez pomocy specjalisty nie ma szans na wyjście z nałogu. Dlatego należy szukać fachowej pomocy. Jeśli interesują nas zamknięte ośrodki leczenia uzależnień – Śląsk jest miejscem do którego powinniśmy się udać. Znajdziemy tam całodobową pomoc wykwalifikowanego personelu medycznego. Możemy liczyć na cierpliwość, zrozumienie oraz komfortowe warunki terapii. Pacjent poddawany jest farmakoterapii, korzysta z psychoterapii indywidualnej oraz grupowej. Dzięki temu nauczy się dostrzegać problem, zrozumieć proces uzależnienia oraz nauczyć się radzić sobie z nim.

Ośrodki terapeutyczne zapewniają komfortowe warunki leczenia, oraz skuteczna terapię. Opieką obejmowane są również osoby współuzależnione, czyli bliscy pacjenta. Terapia może trwać od sześciu do ośmiu tygodni, a nawet dłużej jeżeli zajdzie taka potrzeba. Po zakończeniu leczenia możemy nadal korzystać z aktywnie działających przy ośrodku grup wsparcia oraz pomocy bliskich.