Punkt złomowania pojazdów w Poznaniu

Na terenie województwa wielkopolskiego działa sporo złomowisk, w których poza pojedynczymi elementami można także sprzedać cały samochód czy inny pojazd nienadający się do użytku. Oczywiście w przypadku sprawnie mechanicznego pojazdu, którym właściciel sam przyjedzie na złomowisko, cena zakupu będzie nieco wyższa niż w sytuacji całkiem niesprawnego lub niekompletnego auta.

Cena za złomowanie pojazdów 

złomowanie pojazdów poznańKażdy punkt ustala co prawda odrębne kwoty za kilogram złomu, jednak należy pamiętać, że właściciele sugerują się cenami krajowymi i dlatego kwoty nieznacznie się różnią od siebie. Najwięcej, jak już wspomniano, można uzyskać za w pełni sprawnie mechanicznie pojazd osobowy. Ostateczna kwota będzie więc zależeć w dużej mierze od stanu auta i jego wagi. Im cięższy, tym więcej pieniędzy ze sprzedaży trafi do właściciela. W wielu sytuacjach kwota jest porównywalna do tej, którą otrzymałby wystawiając auto na popularnych portalach ogłoszeniowych. Kluczowe jest więc, aby znaleźć odpowiedni punkt, w którym oferowana jest usługa typu złomowanie pojazdów Poznań to jedno z miast, w którym działa naprawdę sporo złomowisk oferujących korzystne warunki. Pracownicy dysponują także odpowiednim sprzętem, którym mogą przewieźć niedziałający samochód znajdujący się na miejscu wypadku, stłuczki, na parkingu czy w dowolnym miejscu. To samo dotyczy pojazdów nie posiadających przeglądu lub ważnego OC.

Często okazuje się więc, że nie opłaca się nam nawet wystawiać samochodu na sprzedaż, ponieważ uzyskana kwota na złomowisku jest praktycznie taka sama. Ogromną zaletą takie rozwiązania jest załatwienie wszystkich formalności w jeden dzień – pracownik złomowiska wypłaca nam należną sumę i wydaje odpowiedni dokument, który następnie przekładamy w urzędzie i w agencji ubezpieczeniowej.