Jak działa dzika róza?

Stosowanie produktów pochodzenia naturalnego, o szeroko rozumianych, właściwościach prozdrowotnych, jest bardzo popularne. Wiele takich artykułów to, mówiąc wprost, lipa, ale są też wśród nich takie, jakim warto przyjrzeć się bliżej.

Ile kosztuje zmielona dzika róża?

naturalna dzika róża suszona mielonaCo jakiś czas, w sklepach ze zdrową żywnością, gdzie królują produkty ze znakiem „bio”, znaleźć można wiele nowości. Swojego czasu, jedną z nich, była suszona i zmielona dzika róża. Bardzo szybko zdobyła wierne grono konsumentów i nie mówimy tylko o weganach, ale o każdym, kto zdaje sobie sprawę z potencjału, jaki w niej drzemie. Bowiem, owoce tej rośliny, są bogate w witaminę C, której mają trzydzieści – czterdzieści razy więcej niż cytrusy. Zatem, spożycie nawet niewielkiej ilości produktu, np. rozpuszczonego w wodzie, pokrywa dzienne zapotrzebowanie na tę witaminę. Dodać trzeba, że w jej składzie znajdziemy także inne witaminy, jak B1, B2, E, K oraz P. Występują w niej również liczne kwasy pochodzenia organicznego, sole mineralne, garbniki, pektyny czy też flawonoidy. Gdy zainteresowała nas naturalna dzika róża suszona mielona to najprościej znaleźć ją w ofercie zielarskich sklepów internetowych. Oczywiście można jej szukać także w sklepach z artykułami bio i zdrową żywnością, jednakże nie ma tam zbyt dużego wyboru. Natomiast w internecie mamy dostęp do znacznie większej ilości producentów, a co za tym idzie, oferta jest kompleksowa i zadowoli nawet najbardziej wymagających konsumentów.

Z naturalnej suszonej dzikiej róży przygotowuje się również doskonałe napary, które mają właściwości przeciwutleniające i stymulują układ odpornościowy do zwiększonego wysiłku. Ich walorem jest również działanie rozgrzewające, przez co, świetnie się sprawdzają jesienią oraz zimą.