Pustynne terraria dla gekonów

Postanowiłam ostatnio zorganizować całkiem nowe terrarium dla mojego gekona. Warto tutaj wspomnieć, że zwiarzaka adoptowałam jakiś czas temu z jednej z krakowskich fundacji. Wcześniej dużo czytałam na temat gadów, tak aby zapewnić mojemu nowemu domownikowi odpowiednie warunki.

Jak zorganizować terraria pustynne?

terrarium pustynnePostanowiłam zmienić terrarium dla mojego zwierzaka. Chciałam powiększyć jego domek, tak aby czuł się lepiej. Wybrałam terrarium pustynne, ponieważ miało ono zapewnić najlepsze warunki dla mojego zwierzaka. Musiałam wybrać bardzo dobre terrarium. Chciałam, żeby ono było dobrane jak najlepiej. W tym też celu najpierw postanowiłam, sprawdzić jakie warunki będą najbardziej odpowiednie dla jednego gekona, który ma również dostęp do całego domu. Następną bardzo ważną sprawą było to, że musiałam zamontować tam odpowiednie ogrzewania podłogowe. To, które było w starym terrarium nie pasowałby do nowego, ponieważ było ona zamontowane w starym na zawsze, poza tym chciałam sprzedać stare terrarium z całym osprzętem, tak aby służyło ono komuś innemu. Kolejną sprawą na która musiałam się zdecydować było tło strukturalne i skałki. Wszystko musiało pasować do pustynnego krajobrazu. Dodatkowo musiałam zakupić specjalny generator, który miał dopilnować specjalnego poziomu wilgotności w terrarium. Poza tym musiałam zaopatrzyć się w termometr, dzięki któremu będę kontrolować wszystkie parametry.

Kolejną sprawą były roślinki do terrarium pustynnego. Jest to bardzo ważny temat, ponieważ roślinki po pierwsze muszę być nietrujące, specjalne dla gekonów. Takie które z pewnością nie będą toksyczne. Poza tym kolejną sprawą jest to, że muszą one pasować do pustynnego krajobrazu. Następną bardzo ważną sprawą jest to, że należy kupić także basen.