Zdrowe słodycze dla każdego

Dbanie o własne zdrowie stało się bardzo popularne,. Nie tylko kobiety dbają o swoją figurę lecz także mężczyźni chcą wyglądać i czuć się dobrze. Warto sprawdzać etykiety produktów spożywczych by wiedzieć co i w jakich ilości spożywamy. W ostatnim czasie coraz częściej sięgamy po zdrowe przekąski i słodycze. Wszelkiego rodzaju produkty bez cukru są smaczne i zdrowsze dla naszego organizmu.

Smaczna czekolada dla każdego

czekolada biała bez cukruPyszna, a zarazem zdrowa czekolada biała bez cukru słodzona jest maltitolem lub ksylitolem. Zatem może być dobrą przekąską dla osób dbających o swoją figurę i liczących kalorie. Wszystkie słodycze zawierające maltitol lub ksylitol mogą być spożywane przez sportowców oraz cukrzyków bez obaw o podniesienie poziomu insuliny we krwi. Dodatkowo takie czekolady nie zawierające glutenu mogą być świetną przekąską dla osób cierpiących na celiaklę. Wersja czekolady gorzkiej z błonnikiem jest idealnym dodatkiem do owsianki, ciast i innych zdrowych potraw. Zaletą takich słodyczy jest ich słodkość zbliżona do tej uzyskanej białym cukrem. Ponad to są zdecydowanie mniej kaloryczne lecz dużo zależy od dodatków w takiej czekoladzie. Z rodzynkami czy orzeszkami będzie na pewno bardziej kaloryczna. Każda osoba dbająca o swoją sylwetkę powinna zamienić inne słodycze właśnie na rzecz takich bez zawartości cukru.

Czekolady, ciastka, cukierki, a nawet znane i lubiane napoje gazowane występują już w wersji bez cukru. Takie zamienniki są zdecydowanie lepsze dla osób z problemami diabetologicznymi. Jeśli do tego dbamy o swoją sylwetkę to będzie to odpowiedni zamiennik. Słodycze bez cukru w tym czekolady maja jednak jedną wadę. Są zdecydowanie mniej popularne i dostępne od klasycznych słodyczy. Po drugie niestety ceny są wyższe od cen klasycznych słodyczy.