Dieta oparta na jabłkach

Wśród wielu popularnych diet można wyróżnić te które cieszą się dużą popularnością. Jedną z takich diet jest chociażby dieta składająca się jedynie z jabłek. Jabłka to powszechnie dostępne owoce, które w diecie sprawdzają się jako owoce wspomagające odchudzanie oraz oczyszczanie.

Zdrowy jabłkowy detoks

trzydniowa dieta jabłkowaJeśli chodzi o dietę jabłkową możemy spotkać aż trzy jej wersje. Popularne są bowiem diety z udziałem jabłek trwające dzień, trzy dni a nawet pięć dni. Każda z tych kuracji nieco się od siebie różni. Jednak efekt ma być podobny. Ma wspomóc nasz organizm w walce z toksynami. Oczywiście do diety tej należy odpowiednio się przygotować. Około siedmiu dni przed rozpoczęciem diety należy ograniczać spożywanie kawy, herbaty, słodyczy oraz dużej ilości tłuszczów. Należy wzbogacić swoją dietę o warzywa i owoce tak aby zacząć przyzwyczajać organizm do zmiany. Dietę opartą na jabłkach należy zaplanować na dni wolne, gdyż jest to pewna forma głodówki i może powodować ogólne osłabienie organizmu. Dieta opiera się na jedzeniu jabłek wraz ze skórą oraz piciu wody dopuszczalne jest również picie herbaty. Można je spożywać w formie posiłków lub sięgać po nie zawsze kiedy jest się głodnym. Jabłka możemy doprawiać cynamonem, kardamonem, imbirem czy goździkami. Moją ulubioną formą diety jest trzydniowa dieta jabłkowa, która ma być kuracją odtruwającą organizm. Jabłka mają zmniejszyć zakwaszenie i łagodzić dolegliwości bólowe. Przez dni kiedy spożywa się jabłka należy wypijać co najmniej dwa litry wody dziennie. Dieta jabłkowa pozwala zmniejszyć masę ciała do 1 kilograma. Jednak efekty takiej diety nie są trwałe. Jeśli po zakończonej diecie wrócimy do starych nawyków waga z dużym prawdopodobieństwem znowu wzrośnie. 

Dlatego dieta na bazie jabłek ma przede wszystkim zmniejszyć zakwaszenie naszego ciała. Można nazwać ją detoksem jabłkowym i należy pamiętać, że po kilku dniach diety należy stopniowo włączać inne produkty do naszej diety, tak aby organizm przyzwyczaił się do zmiany.