Nawigacja do samochodu ciężarowego

Nawigacja satelitarna jest niezastąpionym narzędziem każdego kierowcy na międzynarodowej trasie, aczkolwiek nie każda nawigacja okazuje się wygodna. Koledzy nie raz wspominali, iż nawigacje bardziej przeszkadzały niż pomagały, głównie przez wzgląd na ich trudny interfejs i nieintuicyjną obsługę. Problemem był również mały, nieszczególnie czytelny ekran urządzeń.

Nawigacje Garmina do samochodów ciężarowych

garmin dla ciężarówekSprzęt elektroniczny Garmina jest znany kierowcom, gdyż nawigacje od tej firmy są uznawane za jedne z najwygodniejszych i najdokładniejszych urządzeń, jakie można dostać w sprzedaży. Nowa nawigacja Garmin dla ciężarówek nie odbiega od owej opinii, a wręcz przeciwnie, bardzo szybko zyskała uznanie kierowców na całym świecie. Od większości nawigacji wyróżnia się dużym rozmiarem, i przekątną ekranu o długości dziesięciu cali. Dla wielu nowych użytkowników może wydawać się duża, aczkolwiek w kabinie ciężarówki szybko okazuje się być znacznie wygodniejsza niż sprzęt z małym, nieczytelnym ekranem który trudno ulokować w wygodnym miejscu w kabinie. Nawigacja ma własny uchwyt, i może być zamontowana zarówno na pulpicie, jak i przymocowana do sufitu. Jak większość urządzeń Garmina, także i nawigacja do ciężarówek aktualizuje automatycznie mapy, dzięki stałemu połączeniu z internetem, oraz wskazuje na bieżąco wszystkie utrudnienia w ruchu, jakie zostały oficjalnie ogłoszone.

Nawigacja ta jest tylko nieznacznie droższa od standardowych, małych wersji urządzeń nawigacyjnych, a z racji dostępności w każdym salonie Garmina oraz profesjonalnych sklepach samochodowych, szybko stała się bardzo rozpowszechniona wśród kierowców. Po taką nawigację sięgają również profesjonalni kierowcy, kurierzy, a nawet taksówkarze preferujący czytelne, dokładne urządzenia.