Czy terapia tlenem działa na boreliozę?

Leczenie chorób przewlekłych jest w obecnych czasach znacznie prostsze niż kiedyś. Wszystko dzięki rozpowszechnieniu się specjalnych terapii, które pozytywnie wpływają na stan pacjentów. Ich przykładem może być leczenie z pomocą tlenu.

Zastosowania komór hiperbarycznych

komora hiperbaryczna boreliozaBorelioza to obecnie jedna z częściej występujących chorób przewlekłych. Obecnie nie ma leczenia, które pozwoliłoby na całkowite wyeliminowanie wirusa, powodującego tą chorobę z organizmu. Zamiast tego stosuje się takie formy terapii, które maja na celu poprawić funkcjonowanie organizmu, pomimo choroby. Bardzo dobre rezultaty zapewnia tutaj w szczególności komora hiperbaryczna borelioza jest jedną z tych chorób, na które terapia działa bardzo pozytywnie. Widać wyraźnie zmniejszenie natężenia objawów, co pozwala polepszyć samopoczucie pacjenta, w szcególnsoci gdy jest on regularnie poddawany takiej terapii. Należy jednak pamiętać o tym, żeby do jej przeprowadzenia wykorzystywać jedynie najwyższej jakości komory tlenowe. Jest to bardzo ważne przede wszystkim z punktu widzenia bezpieczeństwa pacjenta, ale także i skuteczności terapii. Jedynie wysokie klasy, certyfikowane komory hiperbaryczne dają możliwość ustalenia różnych parametrów terapii, to jest głównie czasu jej trwania oraz liczby koniecznych przerw. Pozwala to wiec stosować terapię tlenową również w stosunku do pacjentów znajdujących się w cięższym stanie. Tego typu komory staja się ważnym wyposażeniem wielu gabinetów zabiegowych jak też lekarskich.

Terapia tlenowa wraz z biegiem czasu szybko zyskuje na popularności. Jest to wynikiem tego, że może się ona okazać skuteczna w przypadku wielu różnych chorób. Przykładem może być borelioza, gdyż postęp tej choroby można skutecznie zahamować stosują terapię tlenową.