Czy kadzielniczki domowe są używane w aromaterapii?

Mało który człowiek wyobraża sobie życie bez zmysłu zapachu. To dzięki niemu ludzie mogą uznać, że coś pachnie wyjątkowo smacznie, ładnie i słodko albo cierpko, brzydko i odpychająco. Zapachy wiążą się także z ludzką pamięcią – dany zapach odpowiedzialny jest za jakieś wspomnienie np. zapach cynamonu kojarzy się z pierniczkami robionymi przez babcię. Nic więc dziwnego, że ludzie lubią otaczać się ładnymi zapachami.

Dlaczego warto korzystać z domowych kadzielniczek? 

kadzielniczki domoweZ zapachami w medycynie niekonwencjonalnej powiązana jest aromatoterapia, w której przede wszystkim chodzi o poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego przez serwowany organizmowi zapach. W tym procesie najczęściej wykorzystuje się olejki eteryczne, które mają wiele właściwości. Niektóre mogą pomagać z bólem zatok, inne działają przeciwbakteryjnie lub łagodząco. W aromaterapii stosuje się wiele gadżetów np. kominki na olejki eteryczne, ale także kadzielniczki domowe, które służą spalaniu żywicy i ziół. Przybierają one różne kształty i tak naprawdę tylko od kupującego zależy to, jak będzie wyglądać jego domowa kadzielniczka. Te urządzenia mogą być wielorako ozdobione, często nawiązują do buddyzmu i robi się je na kształt hinduskich bogów np. Ganeshy, ale tak naprawdę kadzielniczki nie mają wydźwięku religijnego i może je używać każdy, kto ma taką potrzebę. Warto jednak wiedzieć, że najlepiej wybrać kadzielniczkę glinianą, ponieważ jest ona niezwykle trwała i nie parzy w czasie przenoszenia. Do kadzielniczki najlepiej wybrać dostosowany pod siebie zapach węglików. Należy jednak dokładnie zapoznać się z taką ofertą, ponieważ niektóre z nich charakteryzują się intensywnym zapachem i produkcją gęstej mgły. 

Używanie kadzielniczek domowych jest wskazane dla wszystkich, którzy lubią otaczać się ładnymi zapachami, ale też dla tych, którzy szukają sposobu, żeby uspokoić nerwy i odegnać stres poprzez praktykowanie aromaterapii. Jest to wskazane tym bardziej w momencie, kiedy szuka się pomocy w medycynie alternatywnej. Do zapalenia kadzielniczki w domu nie potrzeba też zbyt obszernej wiedzy – wystarczy wybrać swój ulubiony zapach i rozkoszować się nim w domowym zaciszu!