Rynek wynajmu mieszkań w Poznaniu

 

Kiedy przeprowadzałem się do Poznania jako student marzyłem o zakupie własnego mieszkania. Zazdrościłem kolegom i koleżankom, którym rodzice kupili mieszkania za sam fakt dostania się na uczelnię. Dlatego wnikliwie analizowałem lokalny rynek nieruchomości i kiedy tylko było mnie stać postanowiłem zainwestować w mieszkania. Najpierw jedno, z czasem kolejne.

Zalety wynajmu mieszkań w Poznaniu

mieszkania poznańJako student sam byłem najemcą i doskonale orientuję się w tym, w którym miejscu miasta wynajem mieszkań w Poznaniu jest najbardziej opłacalny. Jest to związane oczywiście z lokalizacją uczelni, ponieważ główną grupą najemców w Poznaniu są studenci. Mieszkania na wynajem w Poznaniu znajdziemy tak naprawdę w każdej dzielnicy, jednak jak w każdym mieście są bardziej i mniej atrakcyjne. Aktualnie posiadam już cztery mieszkania w Poznaniu, z których trzy są wynajmowane. Planuję już kolejny zakup, chociaż w przypadku takich inwestycji, jak nowoczesne mieszkania na sprzedaż Poznań zalicza się do tych miast, w których ceny zdecydowanie wzrosły w ostatnim czasie. Różnice widać przede wszystkim w lokalach o najmniejszym metrażu. Kawalerki na sprzedaż w Poznaniu od lat są najchętniej kupowanym rodzajem nieruchomości, ponieważ można kupić je stosunkowo najtaniej a w razie potrzeby są też najszybciej zbywalne. W związku ze wzrostem wartości mieszkań to właśnie kawalerki są moim kolejnym celem, ponieważ w przypadku zakupu mieszkań o większym metrażu mogę mieć już problem z uzbieraniem odpowiedniej kwoty wpłaty własnej.

Nawet pomimo zdecydowanego wzrostu cen nieruchomości, ich zakup z nastawieniem na późniejszy wynajem nadal jest opłacalny. Wpływa na to fakt, że poza samym zyskiem z czynszów płaconych przez najemców, powiększamy nasz majątek wskutek wspomnianych wzrostów cen, dzięki czemu w razie potrzeby sprzedaży mieszkania uzyskamy naprawdę duży zastrzyk gotówki.