Nowy dom – kupić czy budować?

Marzenia o własnym domu można zrealizować na dwa sposoby. Można kupić dom od dewelopera lub wybudowany przez firmę budowlaną albo zdecydować się na budowę domu od zera. Dla mniej cierpliwych najlepsze będzie pierwsze rozwiązanie. Można kupić piękny dom w stanie deweloperskim w dowolnej lokalizacji i po jego urządzeniu od razu w nim zamieszkać.

Nowe domy szybko się wyprzedają

nowy dom na sprzedaż - kaszubyNa rynku nieruchomości od kilku miesięcy panuje bardzo mocne ożywienie. I to właściwie pod każdym względem. Buduje się bardzo wiele domów jednorodzinnych a nowe domy sprzedają się błyskawicznie i to jeszcze zanim zostaną wybudowane. Przy takiej sprzyjającej koniunkturze można zaobserwować również gwałtowny wzrost cen materiałów budowlanych co sprawia, że koszty budowy domu od zera są coraz wyższe. Dlatego właśnie inwestycje deweloperskie błyskawicznie się wyprzedają. Mimo to z łatwością można znaleźć piękny nowy dom na sprzedaż – Kaszuby to region, w którym domy cieszą się ostatnio największym zainteresowaniem. Marząc o własnym domu na obecną chwilę lepszym rozwiązaniem jest kupno nieruchomości na rynku pierwotnym lub wtórnym. Budowanie domu jest czasochłonne, a wzrost cen materiałów budowlanych powoduje, że cenowo budowa domu wychodzi podobnie do zakupu nowego domu wybudowanego przez dewelopera. Chcąc kupić dom gotowy do zamieszkania warto przejrzeć też oferty firm budowlanych, które bardzo często budują domy pod klucz.

Budowa domu od zera do stanu pod klucz może trwać nawet kilkanaście miesięcy. To wersja najszybsza z możliwych przy założeniu, że ma się na taką inwestycję odłożoną odpowiednią sumę. Nowy dom można kupić i od razu w nim zamieszkać. Oczywiście najpierw trzeba go wykończyć w środku, ale w ofercie deweloperów znajdziemy również domy już urządzone.