Jaka walizka na podkład samolotu?

Osoby, które często podróżują samolotem wiedzą już, że nie warto oszczędzać na walizkach, ponieważ na lotniskach są one mocno eksploatowane. Jeśli planuje się zakup swojej pierwszej walizki kabinowej, to warto od razu zainwestować w porządny model, aby nie musieć kupować nowej w krótkim czasie, bo poprzednia uległa zniszczeniu.

Najlepszy materiał na walizkę kabinową

lekka walizka kabinowaWybierając się w podróż samolotem należy zapoznać się z wymaganiami odnośnie bagażu w danych liniach lotniczych. Na pokład samolotu może zostać wniesiona lekka walizka kabinowa odpowiednich rozmiarów. Walizka musi swobodnie mieścić się pod fotelem. W niektórych liniach lotniczych obowiązują walizki o wymiarach 55x40x20, a w innych 40x30x20. Warto zdecydować się w solidną walizkę na kółkach, ponieważ będzie ona odporna na uderzenia i wstrząsy. Walizka powinna być również lekka. Polecane są solidne walizki kabinowe z polipropylenu, który cechuje się wysoką odpornością. Walizka zabezpieczona jest przed wilgocią i deszczem, dzięki specjalnej uszczelce. Walizka wyposażona jest w szyfrowany zamek TSA. Dzięki teleskopowej rączce, walizka jest łatwa w prowadzeniu. Koła są solidne i nie rysują powierzchni. Obracają się o 360 stopni, zatem umożliwiają swobodne poruszanie się z walizką. Producent daje aż 5 lat gwarancji na swój produkt. Wnętrze walizki posiada zabezpieczenia w postaci ubrań oraz zapinaną kieszeń, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem.

Warto zainwestować w solidną walizkę kabinową, ponieważ podczas lotu i sortowania na lotnisku nie ulegnie ona zniszczeniu. Słabszej walizki szybko niszczą się, co sprawia, że są niepraktyczne, ponieważ trzeba je często wymieniać. Dzięki solidnej walizce z polipropylenu można mieć pewność, że bagaż podręczny jest odpowiednio zabezpieczony.